Aktualności Dodano: 20 marca 2018

Koncert w Kościele Farnym w Kościanie

Data rozpoczęcia: 2018-04-21 19:00
Data zakonczenia: 2018-04-21


Koncert w Kościele Farnym w Kościanie

 

OŻYWIENI MIŁOŚCIĄ, SŁUŻMY SOBIE WZAJEMNIE


Joanna Sobowiec-Jamioł (Jury Konkursu) - sopran koloraturowy

Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

 

Natalia Krajewska - Kitowska - sopran liryczny

Edukację wokalną rozpoczęła dostając się na drugi rok studiów na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest także absolwentką Studium Pedagogicznego przy tej uczelni. Zadebiutowała w spektaklu z udziałem studentów na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta pod kierunkiem M. Figasa. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, dr hab. Marka Rzepkę, dr Katarzynę Donalską i Krystynę Tyburowską. 

 

Emilia Osowska - mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Na scenie operowej zadebiutowała wykonując partię Clariny w La cambiale di matrimonio - G. Rossiniego. Następnie wystąpiła jako Mistrzyni Nowicjatu w Sour Angelica - G. Pucciniego oraz jako Dorabella w Cosi fun tutte - W. A. Mozarta. Od 2014 roku pracuje w duecie z pianistą Sebastianem Godzińskim wykonując lirykę wokalną.

Arkadiusz Farkowski - fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w  klasie  prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów solowych oraz kameralnych, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu,  Koninie, Krakowie, Paryżu i Berlinie.  

Wielokrotnie występował w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Włochy) w takich miejscach jak Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Wrocławska, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Centrum Świętego Jana w Gdańsku, Międzynarodowy  Dom Kultury w Międzyzdrojach, Zamek w Malborku, Akademia Muzyczna w Łodzi, Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Akademia Muzyczna w Płowdiw, Akademia Muzyczna w Katowicach, Salon Stainweya w Berlinie, Sala Unesco w Paryżu i wielu innych.


Marek Stefański (Jury Konkursu) - organy

 Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista-solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem Organum tournée koncertowe obejmujące większość krajów europejskich.

Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzycznych.Od roku 1999 pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W roku 2007 obronił w macierzystej uczelni przewód doktorski poświęcony stylom improwizacji w muzyce organowej od XVIII do XX wieku.

 

 Tomasz Żurek - słowo

Aktor, recytator Teatru 112 i Kościańskiego Teatru Kameralnego. Absolwent Studium Aktorskiego Teatru Polskiego w Poznaniu. Ma w swoim dorobku liczne role w spektaklach poetyckich, komediowych, dramatycznych, monodramach, m.in.: ,,Kroki", ,,ODA...mi skrzydła", ,,Rzecz o Ambasadorze", ,,Czekając na...", ,,Zawsze jesteś tu mile widziany", ,,Jak jej to powiedzieć?" (monodram), ,, Śpiew zanieś przed Boga tron", ,,Surzyński", ,,W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy", ,,Bliscy i oddaleni", ,,Wiara. Nadzieja. Miłość.", ,,Być albo nie być, albo jeszcze inaczej...", ,,Kto ty jesteś, człowieku". Laureat nagród i wyróżnień: Nagroda za monodram ,,Jak jej to powiedzieć?" - XVII Ogólnopolski Turniej Ożywiania Słowa O LAUR RODU GÓRKÓW, za spektakl ,,Katarynka, aktorska - za kreacje w spektaklu ,,Czekając na..." i inne.

 

Janusz Dodot - słowo

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Od 1984 r. do 2009 r. prowadził autorski TEATR 112, a od października 2009 Kościański Teatr Kameralny. Laureat licznych nagród i wyróżnień m.in. nagrody za reżyserię, ufundowanej przez Ministra Kultury i Sztuki, nagrody Twórczej Miasta Kościana, Nagrody za indywidualną twórczość, za spektakle: ,,Szymon Lecoeur, czyli sen bez marzeń”, ,,Odejścia”, ,,Wesele”, ,,Uroczystość” – Warszawa, ,,Dziennik poufny” – Zgorzelec”, ,,Autobus… Kapelusz… Guzik…”. W jego dorobku twórczym ok. 200 premier prezentowanych w Polsce, Francji, Rosji i Niemczech. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, nauczycieli. Od 2014 roku przygotowuje spektakle z dziećmi Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Kościanie. Autor tekstów dramatycznych, bajek, monologów, tekstów piosenek.

 

Laureaci I Dziecięco-młodzieżowego Konkursu Muzycznego

im. ks. dra Józefa Surzyńskiego:

Maria Ospałek

Nina Bartkowska

Filip Kauch

Jan Patryk Zientek


Scenariusz i reżyseria: Janusz Dodot


Fara Kościan, ul. Kościelna 1

21 kwietnia 2018, godz. 19:00

Wstęp wolny