Aktualności Dodano: 04 września 2023

Baśnie ze wszystkich zakątków świata - SPOTKANIE LITERACKIE

Data rozpoczęcia: 2023-09-27 17:00
Data zakonczenia: 2023-09-27

 

Historie fascynujące, nietuzinkowe, często dziwaczne, ze specyficznymi bohaterami, a wszystkie otoczone aurą tajemniczości. Po wakacyjnym czytaniu na plażach i łąkach wracamy do naszej formuły comiesięcznego rozmawiania o literaturze wszelakiej.

 

Nowy sezon spotkań O LITERATURZE Magdalena Bródka rozpoczniemy tematyką baśniową. Nie tylko Andersen i bracia Grimm, nazwiska znane od naszych lat dziecięcych i z baśniami kojarzone w pierwszej myśli, ale to również Aleksander Puszkin, Charles Perrault czy nasz wyjątkowy Bolesław Leśmian. BAŚNIE ZE WSZYSTKICH ZAKĄTKÓW ŚWIATA to spotkanie o wszystkich baśniopodobnych tworach, o opowieściach ustnie przekazywanych z pokolenia na pokolenie, w końcu spisanych i przetworzonych lub nie. Baśnie polskie, niemieckie, japońskie czy fińskie - czym różnią się te liczące setki lat opowieści z różnych stron świata? Dlaczego dzisiaj baśnie są rozumiane jako historie dla dzieci? Skąd w nich tyle brutalności i niepokojących przeżyć?

Zapraszam na spotkanie z baśniami - zabierzcie ze sobą ulubione historie lub te najbardziej zadziwiające. Możecie przyjść też tylko posłuchać, bo my opowiemy o tym, co dla nas najciekawsze, co warte pokazania i zauważenia. Będą baśnie z całego świata, będą fragmenty, książeczki, będzie muzyka, będą fragmenty filmowe, animacje i ekranizacje. Słowem - jak z baśniami - nudno nie będzie!

 

środa, 27 września 2023

godz. 17:00

sala klubowa KOK

WSTĘP WOLNY

 

Info: (65) 512 05 75

magda.kok.kultura@gmail.com