Aktualności Dodano: 07 marca 2022

CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME - koncert na Dzień Kobiet

Data rozpoczęcia: 2022-03-07
Data zakonczenia:

 

Dzień Kobiet świętowaliśmy w rytmie zachwycających przebojów operetki, musicalu i niezapomnianych szlagierów złotej ery polskiego kina międzywojennego. Na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpił zespół Artes Ensemble w programie „CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME”.

 

Byliśmy świadkami magicznego świata wiedeńskiej operetki, z jej zachwycającymi ariami i duetami miłosnymi wszech czasów w rytmach wiedeńskiego walca oraz węgierskiego czardasza. Druga część koncertu zaskoczyła widzów – królowała muzyka, jednak nie zabrakło tańca, gry aktorskiej i elementów kabaretu, czemu towarzyszyły zjawiskowe kreacje oraz barwna scenografia.  Niezapomniany klimat przedwojennej Warszawy, a wraz z nim utwory Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga.

Publiczność razem z zespołem wyruszyła wehikułem czasu - wszyscy poczuli piękno minionych lat i dawnej muzyki. Jedna z widzek wcieliła się w rolę dyrygentki, a druga zawirowała z muzykiem w takt walca wiedeńskiego. Wszyscy razem zakrzyknęli radosne "hip hip hurra!!!" na cześć młodości.

W przerwie między częściami koncertu na suficie pojawiły się niebiesko-żółte światła nawiązujące do ukraińskiej flagi – nie zapominamy o solidarności z Ukrainą.