Aktualności Dodano: 25 czerwca 2019

Cudze chwalicie...

Data rozpoczęcia: 2019-08-24
Data zakonczenia:

 

Cudze chwalicie...

Teatr Władca Lalek

 

IV Kościański Festiwal Baśni

 

Spektakl powstał z okazji 10-lecia działalności naszego Teatru. Tym razem proponujemy Państwu na wskroś autorskie widowisko, przy tworzeniu którego współpracowali ze sobą: Urszula Szydlik-Zielonka (aktorka, reżyser oraz producentka spektaklu), Przemysław Sysojew-Osiński (kompozytor) oraz Przemysław Laskowski (aktor, a także autor scenografii i scenariusza). 

Fabułę naszego przedstawienia osnuliśmy wokół życiowych perypetii Słupskiego Chłopczyka, którego wizerunek pojawił się po raz pierwszy w 1925 roku na etykiecie produkowanego w Słupsku sera typu camembert. Był najsłynniejszym produktem ówczesnej mleczarni. Osiągnął tak wysoką popularność, że już w latach XX wieku układano o nim wierszyki, wydawano pocztówki, śpiewano piosenki. 

Po ponad 60 latach Słupski Chłopczyk ponownie rusza w drogę, tym razem w naszym kolorowym, rozśpiewanym spektaklu, dzięki któremu młodzi i nieco starsi widzowie mogą się przekonać, jak wiele jest prawdy w porzekadle "cudze chwalicie, swego nie znacie". 

Jeśli więc macie Państwo ochotę na blisko godzinną zabawę, połączoną z odrobiną historii naszego regionu, to jeszcze raz serdecznie polecamy to widowisko.

 

Reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka 
Scenografia i scenariusz: Przemysław Laskowski 
Obsada: Urszula Szydlik-Zielonka, Przemysław Laskowski 

Czas trwania spektaklu: 55 minut 

 

Bilety: 8 zł

Bilety do nabycia w KOK.
Kasa KOK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 oraz bezpośrednio przed spektaklem.

24 sierpnia, godz. 16:00

sala widowiskowa KOK