Aktualności Dodano: 19 lipca 2021

,,Berlin Alexanderplatz", DKF dr. Kota

Data rozpoczęcia: 2021-07-23 18:00
Data zakonczenia: 2021-07-23

Dyskusyjny Klub Filmowy
Piątek, 23 lipca, godzina 18:00
Prowadzenie dr Wiesław Kot, krytyk filmowy

"Berlin Alexanderplatz"
Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej - „Najlepszy europejski film roku” - oraz 6 nominacji.

reżyseria
Burhan Qurbani

scenariusz
Martin Behnke/Burhan Qurbani
gatunek
dramat

produkcja
Francja/Holandia/Kanada/Niemcy
premiera
16 lipca 2021 (Polska)


U nas, dla Was - tydzień po premierze w polskich kinach (jesteśmy ósmym kinem w Polsce grającym "Berlin Alexanderplatz").

Nowoczesna adaptacja jednej z największych powieści XX wieku – Alfred Doblin "Berlin Alexanderplatz: dzieje Franciszka Biberkopfa".

Francis ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec, pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czeka tylko łóżko w nędznym hostelu, kiepsko płatna robota na czarno i kolejne upokorzenia. Chyba że ulegnie wszetecznemu urokowi Reinholda i wraz z nim zanurzy się w cekinowo-neonowy, spływający kokainą i szampanem berliński półświatek.

To niezaprzeczalnie film o epickim rozmachu. O poszukiwaniu swojego miejsca na nowej ziemi i obietnicach składanych samemu sobie.

Co do samego filmu, "Berlin Alexanderplatz" formą stoi. Zdjęcia, kolory, muzyka - ogląda się to znakomicie, można się w pełni zanurzyć w fabule nie czując w ogóle upływu czasu.

 

Wstęp wolny
DKF odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwowanie miejsc telefonicznie pod numerem: (65) 512-05-75.

23 lipca, godz. 18:00, sala kameralna KOK - wejście C

 

 Zwiastun:

 

 

 

   

 

Patronat medialny: