Aktualności Dodano: 20 października 2021

Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk

Data rozpoczęcia: 2021-12-01 18:00
Data zakonczenia: 2021-12-01

DZIECI SZÓSTEGO SŁOŃCA.
W CO WIERZY MEKSYK

Ola Synowiec


1.12.2021 / ŚRODA / godz. 18:00
sala KOK
wstęp wolny 

Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75.

 
80 procent społeczeństwa Meksyku to katolicy, ale meksykański katolicyzm różni się w pewnych elementach od polskiego. Jakie to różnice i skąd się one biorą? Ola Synowiec, latynoamerykanistka od lat zajmująca się meksykańską religijnością, opowie o najpopularniejszych świętych w Meksyku, zarówno tych oficjalnych, jak i nieuznanych przez Watykan – takich jak Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i święci od przekraczania granicy z USA. Zapraszamy na spotkanie z niezwykłą, kolorową, a czasem szokującą meksykańską religijnością, którą postaramy się oswoić, wyjaśnić i zrozumieć.

 

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki „Dzieci Szóstego Słońca.W co wierzy Meksyk”. Prowadząca warsztaty na temat ekologicznego i etycznego podróżowania. Fanka i propagatorka mikrowypraw oraz długodystansowych szlaków pieszych.

 

Zapowiedź:

 

 

Organizatorzy:

Logo Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty  Logo Kościański Ośrodek Kultury  Logo Urząd Miasta Kościana

 

Patronat medialny:

Logo: Kościaniak, koscian.net, Fakty Kościańskie, Gazeta Kościańska, Radio Elka