Aktualności Dodano: 10 września 2019

Koncert Blues Menu / Kawiarnia Saskia / KONCERT ODWOŁANY

Data rozpoczęcia: 2019-09-22 19:30
Data zakonczenia: 2019-09-22

 

Koncert Blues Menu

 KONCERT ODWOŁANY

Kawiarnia Saskia i Kościański Ośrodek Kultury zapraszają na wieczór z muzyką bluesową! Już w niedzielę 22 września wystąpi w kawiarnii zespół Blues Menu !

Bilety w cenie 30 zł do nabycia od dzisiaj w kawiarni :)

Link do kilku utworów : www.youtube.com

Do zobaczenia!

 

Support: GUSTAFF ELEKTRYCZNA MANUFAKTURA

GUSTAFF ELEKTRYCZNA MANUFAKTURA prezentuje własne kompozycje utrzymane w stylistyce blues rockowej, nawiązując do amerykańskich i brytyjskich grup z lat siedemdziesiątych.

Zespół w składzie:
Łukasz "Gustaw"Hęćka | gitara, głos
Na scenie muzycznej od wczesnych lat 90-tych. Występował na prestiżowych festiwalach z wieloma dolnośląskimi zespołami bluesowymi, m.in. BLUES MENU, OUTSIDER, BLUES OVERDUES.
Bogdan Tymoszuk | bas
W Latach 90-tych współpracował z legendarną wrocławską formacją NURT.
Jurek Łaba | perkusja
OD 40 lat nauczyciel gry na perkusji i autor podręcznika gry na tym instrumencie. Współtworzył wiele bluesowych i jazzowych zespołów.

 

Blues Menu
Zespół zawiązał się w październiku 1998 roku w Obornikach Śląskich z inicjatywy Tadeusza Boguckiego (wcześniej lider pilskich zespołów m.in. Krater i Bluesdorf Orchestra - występ i nagroda na Festiwalu Rawa Blues 1996). W karcie bluesowych dań obecnie serwowanych przez grupę przeważają utwory własne (kompozycje i teksty Tadeusza Boguckiego), ale muzycy chętnie korzystają też z kanonu blues-rockowych standardów. Ta linia muzyczna znalazła odzwierciedlenie na krążkach formacji:
Za ścianą rodzi się blues (2004),
Chiński Mur (2008),
Na żywo w Bajce (2010),
Nie samym bluesem... (2014),
Credo (2019).

Nagrania Blues Menu można też znaleźć na wielu kompilacjach-składankach zawierających utwory czołowych polskich zespołów bluesowych. Zespół wystąpił na wielu bluesowych festiwalach, m.in. Blues Brothers Day - Wrocław, Blues nad Piławą - Głowaczewo, Piła Party Blues - Piła, Legnica Blues Days, Blues Express - Zakrzewo, Slot Festival - Lubiąż, Blues w Leśniczówce - Mirachowo Festiwal, Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą. Grał m.in. w cyklach koncertów: Leszno Czuje Bluesa, Trzebnickie Wykopki Jazzowo-Bluesowe, Leśna Majówka w Chorzowie. Występował w renomowanych klubach muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Niemczech i w Kazachstanie.
Muzycy zespołu Tadeusz Bogucki i Jarosław „Jaromi” Drażewski wzięli udział w projekcie Adama Kulisza Polish Blues Session (Ostrzeszów 2006, CD ukazało się w 2009). Nazwiska obu muzyków oraz ich teksty umieszczono w Encyklopedii Polskiego Bluesa, a ich kompozycje znalazły się na płytach Antologii Polskiego Bluesa cz. 1 i cz. 2.

Z zespołem współpracowali, m.in.:
Michał „Cielak” Kielak (Kasa Chorych)
Sławomir Piwowar (SBB, Niemen Aerolit)
Magda Piskorczyk
Andrzej Brzeski (Paradox)
Krzysztof „Wojskowy” Mandziara (Budka Suflera, Cross, Recydywa B.B.)
Andrzej Jerzy Nowak (Niemen Aerolit, Piwnica pod Baranami)