Aktualności Dodano: 02 października 2018

Koncert Świąteczny

Data rozpoczęcia: 2018-12-09 16:00
Data zakonczenia: 2018-12-09Koncert Świąteczny

,,Ze Skowronkami po Wielkopolsce"Wykonawca:

Chór Dziewczęcy SKOWRONKI

DYRYGENT - ALICJA SZELUGA

FORTEPIAN - CZESŁAW ŁYNSZA

 

Dziewczęca wrażliwość, delikatność oraz miękkość brzmienia kształtujących się głosów, a także jasna barwa, nienaganna emisja, młodzieńcza pasja i radość z obcowania z muzyką – oto wrażenia, którym nie sposób się oprzeć słuchając śpiewu najstarszego i najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie.

Obecnie, od przeszło 25 lat nad rozwojem chóru czuwa dyrygent i jednocześnie dyrektor artystyczny, ALICJA SZELUGA. Zasadniczy skład Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI tworzą uczennice poznańskich szkół gimnazjalnych i licealnych

Występy SKOWRONKÓW są bardzo często związane z udziałami w festiwalach oraz konkursach chóralnych. Chór współpracuje m.in. z Filharmonią Poznańską i chętnie uczestniczy w ciekawych projektach artystycznych. Przykładem jest cykl koncertowy „Ze SKOWRONKAMI po Wielkopolsce.

Przez 65 lat działalności chór koncertował w Niemczech, w Holandii, w Belgii, w Czechach, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech, w Chorwacji, w Macedonii, we Francji, w Hiszpanii, w Wielkiej Brytanii, w Danii, w Szwecji, na Litwie, na Łotwie, we Włoszech, w Portugalii oraz w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych.

Zespół wziął udział w Światowym Festiwalu Chórów w Jerozolimie, w Międzynarodowym Festiwalu WRATISLAVIA CANTANS, w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym VIVACE, Festiwalu Muzyki Wokalnej VOKALTAGE w Hanowerze, w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Śpiewaków w Worcester i wielu, wielu innych.

Chór jest laureatem głównych nagród: Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju LEGNICA CANTAT (2007), Grand Prix Międzynarodowego Konkursu w Ochrydzie w Macedonii, Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Freamunde w Portugalii, Główna Nagroda InCanto Mediterraneo w Milazzo na Sycylii

W grudniu 2015 roku Chór Dziewczęcy SKOWRONKI zadebiutował na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata - nowojorskiej CARNEGIE HALL. Dwugodzinny koncert okazał się wielkim sukcesem i spotkał się z ogromnym aplauzem amerykańskiej publiczności.


9 grudnia 2018, godz. 16:00

sala widowiskowa KOK
wstęp wolny
Bezpłatne wejściówki do odbioru w KOK - MIEJSCA NUMEROWANE.

Patronat medialny: Gazeta Kościańska, koscian.net 

Podczas wydarzenia będzie przeprowadzana zbiórka na zakup samochodu dla Domu Dziecka w Lesznie.
Szczegóły: LINK