Aktualności Dodano: 27 lipca 2019

Koncert nad Obrą

Data rozpoczęcia: 2019-07-27 19.00
Data zakonczenia: 2019-07-27

 

 

 

KONCERT NAD OBRĄ

27 lipca 2019 r.  godz. 19:00

Wały Żegockiego (za sądem)

wstęp wolny, (W razie niepogody koncert odbędzie się w KOK)

 

 

  

             Chuck Frazier

urodził się w Teksasie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Już jako dziecko grał na gitarze, bardzo wcześnie też zaczął koncertować z różnymi, bluesowymi składami z rodzinnego Huston. Przełomowym momentem w karierze Chucka była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie.

Chuck zakochał się w Starym Kontynencie i w tej chwili większość czasu spędza po tej stronie Oceanu, gdzie jego występy cieszą się ogromną popularnością (szczególnie w Skandynawii). Kilka razy do roku Frazier powraca do Stanów grając tam w najważniejszych klubach muzycznych w rodzinnym Houston i nie tylko.

Na dorobek muzyczny Chucka Fraziera składa się kilka autorskich płyt, a także ponad 30 projektów, w których udzielał się jako muzyk sesyjny, nie mówiąc już o setkach koncertów po obu stronach Oceanu. Jego repertuar koncertowy zawsze przepełnia niesamowita energia, szczerość i znakomity kontakt z publicznością. Oprócz własnych kompozycji będących fuzją bluesa, jazzu, soul i rocka, z powodzeniem wykonuje standardy takich mistrzów jak Jimi Hendrix, Albert Collins, Chuck Berry i wielu innych, (często w zaskakujących i nietuzinkowych aranżacjach).

Koncerty Chucka Fraziera na długo pozostają w pamięci – artysta ten jak żaden inny potrafi rozgrzać atmosferę i nawiązać niezwykły kontakt z publicznością, a jego muzyka wprost sama porywa do tańca.

Muzykowi toważyszyć będą Jarosław Maćkowiak na perkusji oraz Marcin Ruszkiewicz na gitarze basowej.

 

        Daria i Matthew Shiels

Daria jest rodowitą Kościanianką z artystyczną duszą, a Matthew profesjonalnym muzykiem z Dublina. Spotkali się w Irlandii, poślubili 12 lat temu i rozpoczęli nowe przygody muzyczne żyjąc stylem nomadycznym, poznając ludzi, tworząc i dołączając do różnych społeczności w miejscach, w których decydują się pozostać na jakiś czas.

Ścieżka muzyczna Darii i Matthew jest inspirowana i kształtowana tradycjami muzycznymi z całego świata. Zdrowe i zrównoważone życie oraz niezaprzeczalna potrzeba łączenia się z ludźmi, są powodem dzielenia się doświadczeniem, wiedzą i muzyką.

Życie wypełnione muzyką ze wszystkimi kontrastującymi formami, z napotkanymi ludźmi i miejscami, przedstawieniami i projektami jest nieustanną, rozwijającą się podróżą odkrywania i uzdrawiania, w której muzyka jest przewodnim światłem, biciem serca i duszą.