Aktualności Dodano: 28 lipca 2020

,,1920" - Koncert w 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Data rozpoczęcia: 2020-08-15 18:00
Data zakonczenia: 2020-08-15

 

,,1920"

 

Koncert

w 100-lecie Bitwy Warszawskiej

 

Justyna Dyla - sopran

Tomasz Raczkiewicz - tenor

Paweł Mazur - fortepian

Michał Dolata - gitara

Marcin Ruszkiewicz - bas

Arkadiusz Wesołek, Janusz Adam Dodot - słowo

Scen. i reż.: Janusz Adam Dodot

 

Justyna Dyla – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m. in. prof. Teresy Żylis-Gara oraz Daniela Weeks’a.

W Operze Śląskiej zadebiutowała partią Despiny w spektaklu dyplomowym Cosi fan tutte W.A. Mozarta. Od 2009 roku występuje jako solistka Opery Śląskiej wykonując m.in. partie: Małgorzaty ( Faust - Ch. Gounod ), Micaeli (Carmen-Bizet),Elżbiety (Maria Stuarda - G.Donizetti ),Violetty (Traviata- G.Verdi) ,Tatiany (Eugeniusz Oniegin -P. Czajkowski), Christine (Phantom – Yaston /Kopit), Saffi (Baron Cygański – Strauss) Eurydyka (CH.W.Gluck- Orfeusz i Eurydyka), Zofii (Halka-  St.Moniuszko ), Zuzi (Verbum Nobile-St.Moniuszko), Piły (Ubu Rex- K.Penderecki).

 

TOMASZ RACZKIEWICZ - kontratenor

Absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Od 1996 roku solista Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Artysta występował na większości polskich scen operowych, tj. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Krakowskiej, Opera Nova w Bydgoszczy.

Równolegle z pracą sceniczną artysta zajmuje się działalnością koncertową

Jako solista Opery Poznańskiej brał udział w licznych tournée zagranicznych z macierzystym teatrem, w ramach których uczestniczył m. in. w premierze Salome Straussa w Theatre Munnicipale w Luksemburgu, czy w wystawieniu spektaklu Galina Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000.

Występował również na festiwalach operowych w Carcasonne, Xanten, Santander, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdrój, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Poznańskim Festiwalu Mozartowskim, Nuit Blanche Brussels i in.

W roku 2001 brał udział w koncercie inaugurującym IX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Operatorskiej Camerimage w Łodzi. 

W roku 2011 artysta wziął udział w nagraniu płytowym Carmina Burana C. Orffa realizowanym przez Operę Śląską. (www.raczkiewicz.com)

 

 

 

PAWEŁ MAZUR - FORTEPIAN
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wykładowca na Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa.

Akompaniator na kursach mistrzowskich w Żaganiu, Chalinie, Szamotułach.  Otrzymał szereg nagród i wyróżnień. Koncertuje m.in. w Polsce, Niemczech, Francji.  Jest producentem wielu imprez muzycznych m.in. cyklu koncertów edukacyjnych „Speaking Concerts”. Do ważniejszych jego realizacji zaliczyć należy ogólnopolską akcję edukacyjną „Piramida Chopina”.

Arkadiusz Wesołek - doświadczony aktor Kościańskiego Teatru Kameralnego, mający w swym dorobku wiele znakomitych kreacji oraz liczne aktorskie nagrody i wyróżnienia.

Janusz Adam Dodot - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser tworzący swój oryginalny, autorski teatr. Jego spektakle-oprócz polskiej widowni - oklaskiwali widzowie w Rosji, Niemczech i Francji. Prowadzone przez Dodota grupy były/są zapraszane i nagradzane na wielu teatralnych festiwalach w Polsce. 

 

Uwaga. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas imprez kulturalnych odbywających się w wewnątrz Kościańskiego Ośrodka Kultury. 


15 sierpnia 2020, godz. 18:00
sala widowiskowa KOK
wstęp wolny