Aktualności Dodano: 07 marca 2018

Koncert Przed Mszą w Kościele Pana Jezusa w Kościanie

Data rozpoczęcia: 2018-04-22 10:30
Data zakonczenia: 2018-04-22


Koncert Przed Mszą


w Kościele Pana Jezusa w Kościanie
Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran koloraturowy

Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

 

Natalia Krajewska - Kitowska - sopran liryczny

Edukację wokalną rozpoczęła dostając się na drugi rok studiów na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest także absolwentką Studium Pedagogicznego przy tej uczelni. Zadebiutowała w spektaklu z udziałem studentów na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta pod kierunkiem M. Figasa. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, dr hab. Marka Rzepkę, dr Katarzynę Donalską i Krystynę Tyburowską. 

 

Emilia Osowska - mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Na scenie operowej zadebiutowała wykonując partię Clariny w La cambiale di matrimonio - G. Rossiniego. Następnie wystąpiła jako Mistrzyni Nowicjatu w Sour Angelica - G. Pucciniego oraz jako Dorabella w Cosi fun tutte - W. A. Mozarta. Od 2014 roku pracuje w duecie z pianistą Sebastianem Godzińskim wykonując lirykę wokalną.

 

Arkadiusz Farkowski - organy

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w  klasie  prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów solowych oraz kameralnych, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu,  Koninie, Krakowie, Paryżu i Berlinie.  

Wielokrotnie występował w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Włochy) w takich miejscach jak Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Wrocławska, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Centrum Świętego Jana w Gdańsku, Międzynarodowy  Dom Kultury w Międzyzdrojach, Zamek w Malborku, Akademia Muzyczna w Łodzi, Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Akademia Muzyczna w Płowdiw, Akademia Muzyczna w Katowicach, Salon Stainweya w Berlinie, Sala Unesco w Paryżu i wielu innych.


Marek Stefański - organy

 Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Działalność koncertową rozpoczął na początku studiów w Akademii Muzycznej, odbywając dwukrotnie jako organista-solista wraz z Krakowskim Akademickim Chórem Organum tournée koncertowe obejmujące większość krajów europejskich.

Zwieńczone sukcesami koncerty podczas międzynarodowych festiwali muzyki sakralnej i organowej oraz uzyskane nagrody (m.in. I nagroda w ramach European Forum d’Art Sacre) otworzyły mu drogę do udziału w większości polskich i zagranicznych festiwali muzycznych.Od roku 1999 pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W roku 2007 obronił w macierzystej uczelni przewód doktorski poświęcony stylom improwizacji w muzyce organowej od XVIII do XX wieku.


Kościół Pana Jezusa w Kościanie, plac Niezłomnych 1

22 kwietnia 2018, godz. 10:30

Wstęp wolny