Aktualności Dodano: 22 listopada 2022

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST

Data rozpoczęcia: 2022-11-22
Data zakonczenia:

W niedzielę, 20 listopada na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpił „Teatr do Imentu” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Grupa aktorów pod egidą Ewy Halatyn zagrała dla Kościana Masłowską - „Między nami dobrze jest”. Finałem były brawa, szczere, głośne i, co tu dużo gadać - bardzo, bardzo zasłużone.
 

Dramat „Między nami dobrze jest” napisany został przez Dorotę Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR (Teatru Rozmaitości) Warszawa, a w formie książki wydało ten tekst wydawnictwo Lampa Iskra Boża, Pawała Dunia Wąsowicza. Dramat został wystawiany w 2009 roku w TR Warszawa, w reżyserii Grzegorza Jarzyny, obszerne fragmenty można oglądać na YouTube.
Bohaterki – trzy kobiety z różnych pokoleń – nie mogą znaleźć wspólnego języka i płaszczyzny porozumienia, ponieważ żyją tak naprawdę w różnych rzeczywistościach. Justyna sobolewska, literaturoznawca, określiła sztukę jako makabryczną komedię o Polakach, którzy nie wiedzą, kim są, a może ich w ogóle nie ma.
Na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury obejrzeliśmy brawurową adaptację teatralną „Między nami dobrze jest” w reżyserii Ewy Halatyn, w sali wypełnionej (!) przez publiczność bardzo młodą, młodą i niemłodą - dziękujemy, że zechcieliście tak licznie przyjąć nasze zaproszenie na świetny spektakl „Teatru do Imentu" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie.

Wystąpili dla Was:
Mała Metalowa Dziewczynka - Maja Karmińska
Halina (jej matka) - Danka Sikorska
Osowiała Staruszka (jej babcia) - Monika Śleboda
Bożena (przyjaciółka rodziny) - Alicja Pospiech
Mężczyzna - Grzegorz Zych,
Aktor - Wojciech Sieracki
Prezenter - Maciej Wajs
Edyta - Aleksandra Czarnecka
Monika - Natalia Pawelczyk
Scenografia, montaż filmów - Grzegorz Zych
Muzyka - Wojciech Sieracki
Reżyseria - Ewa Halatyn
Światło i dźwięk – Mariusz Odważny (KOK)