Aktualności Dodano: 09 października 2018

Pogoda Głosu

Data rozpoczęcia: 2018-10-24 17:00
Data zakonczenia: 2018-10-24

 

Pogoda Głosu jest autorskim projektem muzyczno – edukacyjnym kierowanym do wszystkich osób które chcą świadomie używać swego głosu. Nasza fundacja współtworzy go wraz z Anną Jankowską wykładowczynią w Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Poznaniu. Korzystając ze swojego osobistego, 15-letniego doświadczenia w pracy indywidualnej i grupowej Anna Jankowska połączyła formułę warsztatu szkoleniowego z prezentacją multimedialną i koncertem.  Zawierają one wiedzę z zakresu komunikacji i świadomej pracy głosem z muzyką na żywo.  Parafrazując słynne zdanie :„Mam Głos, więc Jestem”  głos, obok mowy ciała, jest kluczowym środkiem wyrazu w komunikacji. Każdy głos to indywidualne, dźwiękowe wyrażenie myśli, uczuć i emocji. W Pogodzie Głosu chcemy to  z każdego z uczestników wydobyć i nauczyć jak z tego naturalnego daru świadomie korzystać.

 

Autorka w formie ciekawych opowieści przekazuje uczstnikom fachową wiedzę wraz z  praktycznym zastosowaniem jej w czasie ćwiczeń. Wszystko ma specjalną oprawę wizualną i odpowiednio dobrane utwory muzyczne.  Całość jest przeplatana  tematycznym Jinglem. Formuła swobodnej, muzycznej improwizacji i jednocześnie zaplanowanego spotkania pozwala w naturalny sposób rozwinąć spontaniczną interakcję między muzykami i uczestnikami.  Spotkanie nabiera charakteru interaktywnej podróży inspirowanej głosem i muzyką, na długo pozostając w pamięci.  Pogoda Głosu umożliwia doświadczanie wybranych zachowań oraz emocji „na własnej skórze” (ćwiczenia oddechowe, głosowe, spontaniczna improwizacja i interakcja). Wszystkie te elementy świadomie wykorzystane mają cenny wpływ na komunikowanie się w życiu codziennym i budowaniu relacji.   Proponowany program nie tylko edukuje w przystępny i przyjemny sposób, ale też daje możliwość rozwoju osobowości.  Praca z głosem za pomocą narzędzi multimedialnych w połączeniu ze starannie dobranym repertuarem muzycznym daje uczestnikom możliwość wyrażania siebie w nowy sposób. Przygotowane utwory często są wykonywane w  formie aranżacji „mash-up” , które nadają nową jakość kompozycjom. Różnorodność repertuaru od klasyki standardów jazzowych, przez polską muzykę rozrywkową do wysmakowanego popu sprawia, że Pogoda Głosu ma wiele barw i uczestniczy się w niej z wielką przyjemnością. Każdy utwór jest poprzedzony krótkim, barwnym opowiadaniem lub ćwiczeniem, całość jest wsparta wyświetlanymi na ekranie multimediami.

 

Na scenie gra zespół w składzie: Anna Jankowska - wokal, akompaniament - piano,

 

Program jest dostosowany odpowiednio do grup wiekowych i trwa od 45 minut do 1 godziny.

Podczas Pogody Głosu usłyszymy m.in kompozycje :

1. „Over The Rainbow.”  E.Y.Harnburg, H.Arlen
2. Jingiel „Pogoda Głosu.” J.Zeyland, S.Kielar
3. „Cheek To Cheek.”  I.Berlin   
4. „Can’t stap to feeling.” Justin Timberlake
5. „I Can See Clearly Now.” J.Nash
6.  „Bądź moim natchnieniem.” A.Kopff, W.Młynarski)
7. „W stronę słońca.” J.Kruk, A.Mogielnicki / „Żyj kolorowo.” J.P.Wróblewski, W.Młynarski
8. „Podaruj mi trochę słońca.” A.Bem, M.Dutkiewicz / „Weather With You” N.Finn / Crowded House
9. „Love My Life.” R.Williams / „Englishman In New York.” G.M.T.Summer
10. „Wszystko się może zdarzyć.” A. Lipnicka / „Piosenka światłoczuła.” N.Kukulska
11. „You Gotta Be.” Des’ree, A.Ingram    

 

„Jedyną rzeczą, którą masz Ty, a nie ma jej nikt inny, jesteś Ty sam - Twój Głos, Umysł, Historiai Wizja. Pisz zatem, maluj, buduj, graj i tańcz, tak jak tylko Ty potrafisz.” - NEIL GAIMAN
Przedsięwzięcie łączy formułę warsztatu szkoleniowego z prezentacją multimedialną i koncertem zawierającym wiedzę z zakresu komunikacji i świadomej pracy głosem z muzyką na żywo. Istotą projektu jest nauka poprzez połączenie szkolenia z koncertem z aktywnym udziałem beneficjentów. Ma na celu wzmocnienie kompetencji w zakresie otwartego i swobodnego wyrażania siebie głosem, zdobycie wiedzy oraz ćwiczenie w praktyce podstawowych i zaawansowanych narzędzi świadomego posługiwania się głosem. Uczestnicy przełamują blokady wokalne, oraz poznają rolę integracji oddechu, ciała i umysłu (połączenie body language i vocal caoching). 
W trakcie Pogody Głosu uczestnicy:
1) otrzymają praktyczną wiedzę jak jesteśmy odbierani przez innych poprzez swój głos,
2) poznają jak zrozumieć innych wsłuchując się w brzmienie ich głosów,
3) zdobędą umiejętność autoprezentacji tak, aby inni nas słuchali, słyszeli i rozumieli.
Wszystkie te umiejętności przekazane będą w naturalny sposób w postaci ćwiczeń, spontanicznej improwizacji i interakcji. 

Pogoda Głosu umożliwia doświadczenie wybranych zachowań oraz emocji na „własnej skórze” dzięki czemu mają cenny wpływ na rozwój osobisty uczestników.

 

Zapraszamy Serdecznie

 

Kościański Ośrodek Kultury w Kościanie

ul. Adama Mickiewicza 11, 64-000 Kościan

dnia: 24.10.2018                        godzina: 17:00              
Wstęp bezpłatny!

 

Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Kościan

Organizacja: Fundacja Ewy Johansen TALENT,  Współorganizacja: Kościański Ośrodek Kultury