Aktualności Dodano: 01 czerwca 2022

Retro zabawy na podwórku KOK

Data rozpoczęcia: 2022-06-01
Data zakonczenia:

Ależ było dziś zabawy! Dziedziniec KOK wypełnił się dziećmi świętującymi swój dzień, a z razem z nimi pojawiły się bańki mydlane, cukierki, skakanki, klasy i mnóstwo zabaw ruchowych z dawnych lat – wszystko to z dziecięcą muzyką w tle.

 

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy bajką, a skoro w stylu retro, to na ekranie pojawił się pewien znany już od prawie stu lat Miś. Towarzyszyła mu, oczywiście, grupa uroczych przyjaciół.

Zaraz po seansie pierwsza grupa uczestników utworzyła długą ciuchcię i tanecznym krokiem wyruszyła na nasze podwórko. Bawiliśmy się i tańczyliśmy do znanych wszystkim piosenek, biegaliśmy za bańkami (a niektóre były naprawdę ogromne!), a najmłodsi uczestnicy po raz pierwszy w swoim życiu skakali przez gumę. Odwiedzili nas Burmistrz Miasta Kościana, Piotr Ruszkiewicz, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Dawid Olejniczak, życząc wszystkim dzieciom, żeby Dzień Dziecka trwał nie tylko 1 czerwca, ale już codziennie – rozdając przy tym mnóstwo pysznych cukierków.

A my bawiliśmy się dalej. Pogoda sprzyjała, wiatr zapewniał piękne, kolorowe bańki, muzyka brzmiała w naszych uszach, a na wszystkich dziecięcych buziach gościł wielki uśmiech.

I życzymy, żeby ten uśmiech nigdy z małych twarzyczek nie znikał!