Aktualności Dodano: 28 września 2020

Rozmównica Publiczna - przełożone

Data rozpoczęcia: 2020-10-22 18:00
Data zakonczenia: 2020-10-22

 

,,Rozmównica Publiczna" - spotkanie

 

Z powodu sytuacji epidemicznej spotkanie zostało przeniesione. O nowym terminie poinformujemy.

 

Spotkanie z sędziami ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”: Bartłomiejem Przymusińskim, członkiem zarządu i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia oraz Michałem Olszewskim, Sędzią Sądu Rejonowego w Kościanie.


O co chodzi „nadzwyczajnej kaście” i czy zmiany w sądach będą miały wpływ na życie kościaniaków? Te i dziesiątki innych pytań będzie można zadać gościom„Rozmówcy Publicznej”, która zagości 22 października w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Po dziesięciu latach powraca do Kościana cykl spotkań pod nazwą „Rozmównica Publiczna”. Przed dekadą odbywały się one w kawiarni Saskia. Teraz „Rozmównica” gościć będzie w Kościańskim Ośrodku Kultury. „Rozmównica” to miejsce spotkań i ożywionych dyskusji o sprawach ważnych i ciekawych.

Pierwsze spotkanie po przerwie poświęcone będzie „nadzwyczajnej kaście” i zmianom dokonywanym w ostatnich latach w sądownictwie. Gośćmi będą sędziowie ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”: Bartłomiej Przymusiński, członek zarządu i rzecznik prasowy Stowarzyszenia oraz Michał Olszewski, Sędzia Sądu Rejonowego w Kościanie.

- Nasi goście mają duże doświadczenie orzecznicze i publicznie zabierają głos na temat zmian zachodzących w sądownictwie. Warto ich posłuchać, aby dowiedzieć się na czym polega narastający konflikt pomiędzy rządzącymi a środowiskiem sędziowskim, i czy ma on jakikolwiek wpływ na nasze codzienne życie – mówi Paweł Sałacki, moderator „Rozmównicy Publicznej”. - Nasze spotkania to nie wykłady, a nieskrępowana dyskusja, więc o kierunku w jakim się potoczy zdecydują uczestnicy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym brakuje miejsca na twórczą dyskusję. ,,Rozmównica Publiczna’’ w zamyśle organizatorów ma służyć nieskrępowanej, wolnej od tematów tabu wymianie myśli i opinii. "rozmównica" to miejsce prowadzenia dyskusji, jakiej w internecie nie da się przeprowadzić.

 

 22 października, godz. 18:00
sala KOK, wstęp wolny