Aktualności Dodano: 04 sierpnia 2022

Spacer i przytulasy z alpakami

Data rozpoczęcia: 2022-08-04
Data zakonczenia:

Silver, Lilka i Pola

Z samego rana przygotowaliśmy stosowną scenografię w naszym kasztanowym parku (kolorowe leżaki, parasole, plakaty, wodę w wielkiej butli z kubeczkami) oraz stonowaną muzykę i powitalne przemówienie przez mikrofon z edukacyjnym wykładem biologicznym – kim są alpaki, skąd pochodzą itp. I czekaliśmy.

Alpaki przyjechały punktualnie. O godzinie dziesiątej: Silver, Lilka i Pola. Dosłownie w sekundzie przylgnęły do dzieci, a dzieci do alpak. Stało się jasne, że z naszego przemówienia i wykładu nici - wszytko, co powinniśmy zrobić, to nie przeszkadzać w tym spotkaniu. Możemy tylko dyskretnie kontrolować, żeby spacery nie przeniosły się poza park, na ruchliwe ulice, i tyle. Całe wydarzenie odbyło się bez większego udziału z naszej strony; stworzyły je dzieci i alpaki. Bohaterom tej imprezy dziękujemy, miło było się przyglądać waszym spacerom, przytulasom i zabawom.

Oto relacja ze spotkania z Silverem, Lilką i Polą.

W czwartkowy, wakacyjny poranek do Kościańskiego Ośrodka Kultury zawitali wyjątkowi goście, którzy swoim urokiem oczarowali dzieci i dorosłych. W ten słoneczny dzień, na terenie parku za dziedzińcem, pośród pięknej, letniej scenerii królowały alpaki. Te urocze stworzenia ze śmiałością podchodziły do zainteresowanych uczestników, chętnie też pozowały do zdjęć. Przytulasy, głaskanie i spacer po parku, nie były żadną przeszkodą dla Silvera, Lilki i Poli, a ich ulubiony przysmak - chrupiąca marchewka - sprawiał, że pozwalały  karmić się  "z ręki".