Aktualności Dodano: 30 kwietnia 2021

Spotkania z Podróżnikami - Górski Karabach, Konrad Tulej

Data rozpoczęcia: 2021-05-08 18:00
Data zakonczenia: 2021-05-10 19:00

 

 

GÓRSKI KARABACH

Konrad Tulej

 


8 maja 2021 / sobota / godz. 18:00
online - profil facebook KOK 
wstęp wolny

 

Dżanapar, znaczy droga.
Dżanapar to opowieść o Republice Arcach znanej również jako Górski Karabach.
Konrad Tulej odwiedził Arcach sześciokrotnie w latach 2012-2019.
Podróżnik z Krakowa przeszedł prawie 300-kilometrowy górski szlak Janapar Trail z Hadrutu w Arcachu/Górskim Karabachu do Vardenis w Armenii, jako pierwszy Polak oraz członek rodziny (Konrad, Beata, Mikołaj) pierwszej na świecie, która tego dokonała.
Opowieść drogi jest syntezą spotkań z nieuznawaną republiką i jedynie tłem dla historii ludzkich losów. Mówi o miejscu naznaczonym ormiańsko-azerską waśnią zakończoną tragicznie w roku 2020.
Podróżnik przybliża labirynt niejednokrotnie trudnych spraw, takich jak: życie codzienne w państwie nieuznawanym przez żaden kraj na świecie w przededniu wojny; samobójstwa wśród poborowych oraz stosunek Ormian z Armenii do ich „braci” z Arcachu/Górskiego Karabachu i vice versa. W opowieściach o świecie natury i kultury prelegent odważnie wplata własne spostrzeżenia na temat wojennych ran ludzkich dusz. Prezentacja zawiera unikalne zdjęcia z miejsc, które już nie istnieją.

Konrad Tulej jest głową podróżniczej rodziny, która pieszo i autostopem od 2011 roku eksploruje „górsko” i kulturowo Kaukaz oraz Bliski Wschód. Autostopowicz, tramp, sympatyk poszarpanego horyzontu, amatorskiej wspinaczki i całoroczny rowerzysta. Dziennikarz niezależny.

  

organizatorzy:

Logo Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty  Logo Kościański Ośrodek Kultury  Logo Urząd Miasta Kościana

 

Patronat medialny:

Logo: Kościaniak, koscian.net, Fakty Kościańskie, Gazeta Kościańska, Radio Elka