Aktualności Dodano: 19 grudnia 2019

Spotkania z Podróżnikami

Data rozpoczęcia: 2020-01-18 18:00
Data zakonczenia: 2020-01-18

Spotkania z Podróżnikami

 

Rozpoczynamy szósty sezon “Spotkań z podróżnikami” w Kościanie. 

 

Zdzich Rabenda zaprezentuje swoją historię z podróży do Meksyku pt:
"ALE MEKSYK! EKSTREMALNA ROWEROWA PRZYGODA"

 

 

Na dobry, mocny i entuzjastyczny początek tego roku zaproponujemy spotkanie z podróżnikiem, który po raz pierwszy stanie przed kościańską publicznością. Zdzich Rabenda to energiczny, młody podróżnik ze sporym dorobkiem odwiedzonych miejsc na mapie świata.

“Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda” – To opowieść o samotnej wyprawie rowerowej przez południowe stany Meksyku i Gwatemalę. W ciągu niespełna trzech miesięcy Zdzich Rabenda przemierzył kilka tysięcy kilometrów bezdroży pomiędzy Pacyfikiem i wybrzeżem Morza Karaibskiego.
W trakcie podróży zmierzymy się z trudnymi lasami tropikalnymi Jukatanu podziwiając dziedzictwo dawnego imperium Majów oraz przyglądając się życiu codziennemu ich potomków. W Chiapas spotkamy Zapatystów, w Veracruz zdobędziemy jeden z najwyższych wulkanów na świecie, a w Oaxaca przeżyjemy wypadek zderzając się z osłem.
Zdążymy też przejechać kilkaset kilometrów wzdłuż wybrzeża Pacyfiku, dowiemy się, co może mieć wspólnego ekologia i pornografia, a na koniec spędzimy noc pod eksplodującym wulkanem w Gwatemali.

Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik, miłośnik sportów
ekstremalnych, gór i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury.

 

18 stycznia 2020 / sobota / godz. 18:00
sala kameralna, wejście C
Kościański Ośrodek Kultury / ul. Mickiewicza 11
wstęp wolny

 

organizatorzy:
Miasto Kościan
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Kościański Ośrodek Kultury