Aktualności Dodano: 31 grudnia 2022

Filmowy Sylwester Dyskusyjnego Klubu Wiesława Kota

Data rozpoczęcia: 2022-12-31
Data zakonczenia:

- Spotykamy się dzisiaj, Drodzy Państwo, po raz siedemdziesiąty drugi. Gdyby ktoś, półtora roku temu zapytał mnie, czy nasz DKF wytrzyma 70 tygodni, odpowiedziałbym bez wahania: oczywiście! A nawet 100 i dużo więcej razy się spotkamy na seansach filmowych i dyskusjach przygotowywanych i prowadzonych przez Wiesława Kota. Dziękuję wszystkim, bo to dzięki Wam było możliwe stworzenie klubu filmowego z prawdziwego zdarzenia. Zaczynaliśmy w kilkanaście osób, dzisiaj jest nas w sali kinowej KOK blisko dziewięćdziesięcioro. To jest dla mnie jeden z tych niezwykłych momentów, kiedy człowiek czuje sens wykonywanej pracy, widzi, że jest ona potrzebna, oczekiwana i akceptowana – za to bardzo Wszystkim dziękuję (…) - tak rozpoczął filmowego Sylwestra dyrektor KOK Dariusz Łukaszewski.


Ostatnie filmowe spotkanie… w tym roku! Dyskusyjny Klub Filmowy Wiesława Kota tym razem w wydaniu wystrzałowym, sylwestrowym. Czekała nas niespodzianka filmowa, a do tego tradycyjnie kawa, herbata z miodem, z imbirem, z pigwą, pierniki, ciastka, cukierki – bufet pękał w szwach, sala kinowa wypełniona po brzegi!
Ale zanim seans i noworoczne życzenia, cofnęliśmy się myślami do Świąt Bożego Narodzenia – przecież zaledwie tydzień temu zasiadaliśmy z najbliższymi przy wigilijnych stołach. Widzów zgromadzonych już na sali kinowej całkiem spontanicznie odwiedzili nasi dudziarze: Julia, Andrzej i Krzysztof z Kapeli Sokoły. Zagrali i zaśpiewali pięknie. A my zaśpiewaliśmy wspólnie z nimi dwie kolędy. Dziękujemy całej trójce za poruszający koncert, dzięki któremu przed filmowym Sylwestrem w Nowym Jorku mogliśmy przeżyć Nowy Rok na kościańską nutę.
Potem zadziałała magia sylwestrowej nocy. Nie zabrakło barwnych dekoracji i imprezowych akcentów scenograficznych zaaranżowanych przez Anię Miler, i zrobiło się tak jakoś „wspólnie”, nastrojowo, że postanowiliśmy zatrzymać ten moment na wieczność; słowem – zapragnęliśmy mieć fotografię nas wszystkich z Wiesławem Kotem, i... ją zrobiliśmy. Tak powstało nasze pierwsze wspólne zdjęcie!

Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za ten rok. Za wspólnie spędzony czas, za seanse, spotkania i dyskusje. Doktorowi Wiesławowi Kotu za prelekcje, za cotygodniową obecność, za ożywianie rozmów i dyskusji. Filmy były różne, ale publiczność zawsze tak samo zaangażowana. Bez Was nie byłoby tak samo!

„Zanim otworzymy szampana i uczcimy Nowy Rok, pamiętajmy o tym, żeby się zatrzymać i pomyśleć o mijającym roku. Przypomnieć sobie nasze triumfy i pomyłki, złożone i złamane obietnice, chwile, gdy byliśmy gotowi na wielką przygodę lub kiedy zamykaliśmy się w sobie ze strachu. Bo o to chodzi w Sylwestra - o następna szansę. Szansę, żeby wybaczyć, poprawić się, zrobić więcej, dać więcej, kochać bardziej, przestać się martwić „a co jeśli”? Być gotowym na to co przyjdzie.”
Sylwester w Nowym Jorku, reż.Garry Marshall
 
I my również ślemy wszystkim najlepsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2023 i do zobaczenia już 13 stycznia!