Aktualności Dodano: 20 stycznia 2020

Tubis Trio – premiera płyty „So Us”

Data rozpoczęcia: 2020-02-07 19:00
Data zakonczenia: 2020-02-07

 

Koncert

 

 

Tubis Trio - “So Us”

Maciej Tubis idzie za ciosem. "So Us" to trzecia (a czwarta licząc wydany w sierpniu album poświęcony pamięci Dawida Bajgelmana) studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat. Od momentu premiery "The Truth" w 2017 roku zespół nie zatrzymuje się nawet na chwilę, ale pomimo iście szaleńczego tempa pracy jakość muzyki wydaje się tylko wzrastać. 
Pianista przyznaje, że kluczem dla tak wzmożonej twórczej aktywności okazały się koncerty: Zauważyliśmy, że największy pazur łapiemy grając na żywo i chcieliśmy, żeby nowa płyta również emanowała taką energią. Materiał powstał bardzo szybko, bo w niecały miesiąc, ale byliśmy na tyle ograni, że tyle czasu wystarczyło, żeby stworzyć spójny program płyty. 
O ile świetnie przyjęty "Flashback" z ubiegłego roku wydawał się być logicznym przedłużeniem "The Truth", tak na "So Us" nie brakuje niespodzianek i świeżych rozwiązań. Nowe kompozycje faktycznie brzmią niezwykle żywo i energicznie, jeszcze większy nacisk położono na rytmikę i groove, chociaż nie brakuje tu też zaraźliwych melodii z których trio przecież słynie. Myślę, że kształt nowej muzyki to wypadkowa naturalnej ewolucji zespołu i ilości zagranych wspólnie koncertów – kontynuuje lider. Tytuł płyty "So Us" należy zresztą rozumieć bardzo dosłownie. Chcieliśmy, żeby ta płyta była już totalnie nasza, w naszym stylu – podsumowuje pianista. 
Chociaż autorem wszystkich kompozycji ponownie jest lider, to ich finalny kształt jest dziełem całego zespołu. Ponownie przyniosłem kilka pomysłów, które z czasem nabrały ostatecznej formy, ale trafił się też utwór, który dopiero podczas sesji został całkowicie przearanżowany. Ostatecznie zawsze idziemy tam, gdzie prowadzi nas muzyka.

Skład:
Maciej Tubis – fortepian
Paweł Puszczało – kontrabas
Przemysław Pacan – perkusja

 

Płyty można posłuchać na naszej stronie www:

www.tubistrio.com

www.facebook.com/tubistrio

 

 

Koncert pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana

Organizatorzy: Gramy w Mieście, Kościański Ośrodek Kultury

7 lutego, godz. 19:00

sala kameralna KOK

wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w KOK

[wszystkie wejściówki zostały rozdane]

ilość miejsc ograniczona