Aktualności Dodano: 25 lutego 2022

Ukulele w BOBOTECE

Data rozpoczęcia: 2022-02-25
Data zakonczenia:

Radość w BOBOTECE - znów nastał dzień, w którym mogliśmy spotkać się w dobrze nam znanym gronie młodziutkich ukulelistów!

 

W ostatni czwartek po raz kolejny odwiedzili nas starsi bywalcy BOBOTEKI, a dokładniej 5/8 zespołu Akordysie, który powstał przy okazji cotygodniowych "Spotkań z ukulele". Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia wszystkiego, czego zdołaliśmy już się nauczyć. Jak się okazało, w głowach i dłoniach dzieci pozostało całkiem sporo wiedzy i umiejętności! Po powtórce nadszedł czas na ćwiczenia w parach. Aktywności te sprzyjają nie tylko doskonaleniu własnej gry, ale też uczą pracy w duecie – dzieci miały okazję przekonać się, że wspólna realizacja zadania, jakim jest odegranie kilku wybranych wraz ze swym towarzyszem akordów, wymaga wzajemnego słuchania i komunikacji. Mimo tego, że pierwsze duety wybierane były przez zastosowanie „wyliczanki”, ostatecznie każdy zagrał z każdym – młodzi ukuleliści mieli ochotę powtarzać to ćwiczenie bez końca. Każda próba to cenne doświadczenie. Mamy szczęście, że gościmy tak chętnych do zbierania doświadczeń ukulelistów.

Do zobaczenia, do usłyszenia!

 
PS Spotkania z ukulele odbywają się w czwartki o godz. 17:30. Zapraszamy na nie dzieci powyżej 6-ego roku życia. Na naszych spotkaniach poznajemy podstawy gry i bawimy się wszystkim, co związane jest z muzyką. Obecnie do zespołu możemy przyjąć dwóch nowych członków – doświadczenie nie jest wymagane, ale chęci, by je zbierać trzeba mieć spore!