Aktualności Dodano: 22 lipca 2022

Piecuch i eksperymenty, czyli kolejny tydzień wakacji

Data rozpoczęcia: 2022-07-22
Data zakonczenia:

Kolejny tydzień wakacji w Kościańskim Ośrodku Kultury był intensywny, różnorodny i pełen wrażeń. Nie zapomnieliśmy o stałych punktach programu – lipcowych, poniedziałkowych zajęciach tanecznych dla małych i trochę większych. Kolejny raz dzieci uczyły się choreografii do ulubionych bajkowych melodii.

Jak wtorek to i Wakacyjny Poranek Filmowy – sala zapełniła się po brzegi dziećmi i opiekunami, wspólnie zobaczyli wzruszającą bajkę o świecie wróżek. A dla najmłodszych wakacyjne przed-przedszkole. Spotkaliśmy się na kocykach rozłożonych w cieniu kasztanowców. Rodzice i babcie mogły przyglądać się zajęciom popijając wodę i odpoczywając na kolorowych leżakach. Dzieci w tym czasie nie próżnowały – przyrządziliśmy zupę pomidorową z czerwonym ryżem, śpiewaliśmy, czytaliśmy bajki z obrazkami – a uśmiech nie schodził im z twarzy.

W środę Kościański Ośrodek Kultury wraz z Teatrem Barnaby zaprosili dzieci i dorosłych na wyjątkowy spektakl - teatr figur drewnianych zachwycił małych i dużych wartką opowieścią o ponadczasowych wartościach. "Drewniane kołki" stały się pretekstem do przedstawienia wielkiej historii i do spotkania z drugim człowiekiem. Takich spotkań życzymy nam i Wam, jak najwięcej!

Czwartkowe mobilne laboratorium zebrało sporą grupę zainteresowanych wynalazkami, bo całe zajęcia poświęcone były patronowi roku 2022, Ignacemu Łukasiewiczowi. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze energia, poznały konstrukcje znanego wynalazcy, a także same przeprowadziły ciekawe eksperymenty związane z siłą i energią.

W piątek kilkadziesiąt małych młośników pożarnictwa stawiło się w holu Kościańskiego Ośrodka Kultury, by wspólnie wybrać się na "szkolenie" w strażnicy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Dzieci miały okazję obejrzeć niemalże wszystko to, z czego korzystają w swej pracy strażacy. Niemałą atrakcją było założenie hełmu strażackiego i obejrzenie wnętrza wozów strażackich, jednak największe emocje wywoło wezwanie do akcji, które na oczach dzieci zostało błyskawicznie podjęte! Dosłownie - w przeciągu kilkudziesięciu sekund strażacy z pełnym oprzyrządowaniem zniknęli pozostawiając za sobą ucichający głos syren.