Aktualności Dodano: 28 stycznia 2020

Warsztaty muzyczno-wokalne - PRZENIESIONE

Data rozpoczęcia: 2020-03-28 10:00
Data zakonczenia: 2020-03-28 12:00

 

Warsztaty muzyczno-wokalne

"Emisja głosu w różnych aspektach praktyki wokalnej: solowej, chóralnej i amatorskiej"

 

Zakres spotkania obejmuje konsultację w zakresie przygotowania wokalnego do pracy w chórze (zarówno zawodowym jak i amatorskim), do tzw. domowego muzykowania na swój wyłącznie użytek oraz ewentualnie pod kątem edukacji solistycznej; jak dbać o głos, jak pracować, żeby go nie zniszczyć, jak operować nim w zależności od przestrzeni i innych okoliczności zewnętrznych....? Po prostu: jak pięknie śpiewać?

 

Prowadzenie:

Magdalena Dobrowolska - sopran

w 2000 r. ukończyła Instytut Muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako solistka, związana z Akademickim Chórem tejże uczelni, koncertowała w wielu krajach  m.in. w USA, Kanadzie, Argentynie, Chile, RPA, Włoszech, Izraelu a także we Francji, Danii, Belgii, Niemczech oraz Litwie. Pracowała także w Teatrze muzycznym w Lublinie, w którym zadebiutowała rolą Cajtli w „Skrzypku na dachu”. Jest także absolwentką Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie dr hab. Agaty Kobierskiej. Śpiewu uczyła się również u prof. Wojciecha Śmietany w Krakowie i prof. Jolanty Janucik w Warszawie. Uczestniczyła również w mistrzowskich kursach wokalnych.

Jako solistka dokonała nagrań płytowych, radiowych, filmowych i telewizyjnych m. in. z Chórem i Orkiestrą Filharmonii Narodowej.

 

Fot. Jolanta Kaczyńska-Lechnio

Współpracowała z muzykami Filharmonii Narodowej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Lubelskiej, Gliwicką Orkiestrą Kameralną, z zespołem muzyki dawnej Marka Toporowskiego - Concerto Polacco, z zespołem kameralnym Sine Nomine, La Tempesta, The Warsaw Singers oraz Capella Corale Varsaviana.

Występowała pod batutą Helmuta Rillinga, Antoniego Wita, Łukasza Borowicza, Andresa Mustonena, Matthiasa Janza, Tomasa Vasary, Marcello Mottadelli, Henryka Wojnarowskiego, Kazimierza Bukata, Tomasza Biernackiego, Jakuba Chrenowicza, Rafała Janiaka i Krzysztofa Urbańskiego.

Śpiewała również z Aleksandrą Kurzak, Robertem Alagną, Andrzejem Dobberem, Christiane Libor, Francescą Pacileo, Aleksandrą Bubicz, Iwoną Hossą, Ewą Marciniec, Anną Lubańską, Agnieszką Rehlis, Małgorzatą Pańko, Anną Wierzbicką, Justyną Stępień, Phileppe Rouillon, Hugh Smith, Danielem Kirchem i in.

Od 2005 r.  pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Do szczególnych wydarzeń na jej drodze artystycznej należą występy t.j. koncert w ramach 55. Festiwalu Warszawska Jesień 2012r., koncert oratoryjny pod dyrekcją Helmutha Rillinga  - oratorium „Saul” G. F. Haendla, „Magnificat” J.S. Bacha z zespołem La Tempesta i gościnnym udziałem Emmy Kirkby oraz wykonanie estradowe opery Pucciniego - „Madama Butterfly”, gdzie wystąpiła obok takich artystów jak Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna i Andrzej Dobber.

 

sala KOK, godz. 10:00

Czas trwania: 2h

Opłata: 25 zł

Zapisy w sekretariacie KOK, ul. Mickiewicza 11, tel. 65 512 05 75