Aktualności Dodano: 04 czerwca 2021

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Data rozpoczęcia: 2021-06-11 18:00
Data zakonczenia: 2021-06-11

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to piękny film, dopracowany w każdym szczególe. Mariusz Wilczyński realizował go przez 14 lat. „Zabij...”  okazał się wielkim sukcesem festiwalowym. Swoją światową premierę miał  na 70. MFF w Berlinie. Zdobył pierwsze w historii Złote Lwy dla filmu animowanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni; był nagradzany również m.in. na MFF w Wiedniu (Nagroda FIPRESCI) oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Ottawie (Grand Prix).

„Zabij to…” może również poszczycić się obsadą, jakiej nie miała żadna polska produkcja. Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli między innymi Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska.

Jednym z głównych bohaterów filmu jest muzyka: fenomenalne, brzmiące niesłychanie współcześnie utwory Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout nadają animacji bluesowy, niespieszny rytm. Głos Nalepy, bliskiego przyjaciela Wilczyńskiego rozbrzmiewa tu zresztą nie tylko w piosenkach. „Zabij to…” powstał bowiem także z potrzeby kontynuowania trwającej wiele dekad, przerwanej przez śmierć muzyka rozmowy. Bliscy wciąż w nas żyją, wciąż słyszymy głosy tych, którzy byli przed nami – sugeruje reżyser, ze szczególną uwagą wsłuchujący się w opowieść naznaczonego przez wojnę pokolenia swoich rodziców.

 „Zabij to i wyjedź z tego miasta” działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie. Ta podróż będzie dla każdego widza głęboko poruszającym, intymnym doświadczeniem. Zapraszamy do naszego kina w sobotę 11 czerwca, godz. 18:00.

 

 

 

Seans filmowy odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75.

11 czerwca, godz. 18:00, sala kameralna KOK - wejście C