Aktualności Dodano: 10 kwietnia 2019

Koncert Operetkowy

Data rozpoczęcia: 2019-05-11
Data zakonczenia:

 

KONCERT OPERETKOWY

 

W repertuarze koncertu znajdą się utwory operetkowe znane i lubiane:"Brunetki, blondynki", "O, Bajadero", "Przetańczyć całą noc", "Graj Cyganie", "Celito Lindo", "Shy", "Od Straussa do Straussa", "Dimmi Quandotu Verai", "Usta milczą" i wiele, wiele innych. Jeśli zaś chodzi o tańce to będzie można podziwiać "Czardasza", "Polkę", "Flamenco" i "Can-can".

Bartosz Kuczyk (prowadzący koncert) to absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej oraz Akademii Muzycznej, Wydział Wychowania Muzycznego w Poznaniu. Śpiewał m.in. w chórze Jerzego Kurczewskiego oraz występował jako artysta w chórze w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Współpracował także z Prywatnym Teatrem Operowym Urszuli Trawińskiej Moroz, z którym – w charakterze artysty chóru - odbył kilku tournée po Europie, występując w kilkudziesięciu przedstawieniach. W latach 2008-018 zaśpiewał i poprowadził ponad 700 koncertów operetkowych oraz koncertów Trzech Tenorów.

Agnieszka Gabriela Wawrzyniak to artystka obdarzona lirycznym sopranem. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Swój warsztat doskonaliła na Kursach Mistrzowskich, prowadzonych przez znakomitości, takie jak: Ryszard Karczykowski, Jadwiga Rappe, Helena Łazarska czy Fedora Barbieri. W 2003 roku związała się z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie, jako solistka, wykonuje niemal wszystkie główne partie, znajdujące się w repertuarze. Wydała płytę operetkową pod tytułem "Usta milczą, dusza śpiewa", na której wykonuje wraz z Bartoszem Kuczykiem najpiękniejsze czardasze, pieśni i duety operetkowe.

Klaudiusz Kapłon to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wydział Instrumentalny. Jeszcze w czasach studenckich został przyjęty do pracy w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie pracował jako tenor – artysta chóru i później solista. Po zdanym egzaminie w PAA Pagart uzyskał 5- letni kontrakt jako solista w musicalach: The Phantom of the Opera, Weber-Gala, Starlight Express, Grosse Freiheit nr 7, Disney-Gala, 42-Street. Za najciekawszy wokalny epizod życiowy uważa udział w koncercie tenorów w mediolańskiej La Scali - aria Una furtiva lagrima z "Napoju miłosnego" (Donizetti).

Marina Ostapei pochodzi z Kijowa. Pasja do tańca zaprowadziła ją do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im. Siergieja Lifara”, gdzie stawiała swe pierwsze kroki w dziedzinie choreografii. Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, uzyskała nie tylko kwalifikacje pozwalające jej piastować kierownicze funkcje w zespołach amatorskich, ale również status nauczyciela początkowych specjalistycznych szkół artystycznych. W roku 2015 wstąpiła na Kijowski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuk Pięknych, gdzie rozpoczęła naukę na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. W 2016 roku po raz pierwszy została zaproszona do udziału w trasie koncertowej artystów ukraińskich w Polsce. Jej popisy taneczne wzbudzają niezmiennie wielki podziw publiczności. 

 

Bilet: 38 zł, 34 zł - grupowe (od 10 osób)

Bilety do nabycia w KOK (od 12 kwietnia)
Kasa KOK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 oraz w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 8:00 do 18:00.

 

11 maja 2019, godz. 17:00
sala widowiskowa KOK