Aktualności Dodano: 18 lutego 2022

Logorytmika w rytmie serca

Data rozpoczęcia: 2022-02-18
Data zakonczenia:

W ostatnich dniach zajęcia i spotkania odbywające się w Kościańskim Ośrodku Kultury nawiązywały do święta zakochanych, które obchodziliśmy 14 lutego. Ostatnie zajęcia Logorytmiki również przybrały wyjątkowy charakter.

 


Po raz kolejny w naszej sali nie zabrakło balonów w kształcie serca, jednak tym razem balony te stały się elementem ćwiczeń logorytmicznych. Do wspólnych aktywności przygotowaliśmy także kolorowe, papierowe serduszka, które były pretekstem do doskonalenia refleksu, koncentracji i koordynacji ruchowej. Tego dnia nasza sala na kilka minut zamieniła się w ciemny, tajemniczy pokój, w którym dzieci przy pomocy latarki odnajdywały piłeczki z wizerunkiem zwierząt. Zadanie zainspirowało małych odkrywców do naśladowania zachowania oraz wydawania odgłosów różnych stworzeń. Nikt z nas nie bał się ciemności, choć możliwe, że to za sprawą subtelnego światła świec, które towarzyszyło nam przez cały czas trwania zajęć. Oczywiście, logorytmiki nie byłoby bez muzyki! Tradycyjnie, zarówno dzieci, jak i dorośli wprawiali ciała w ruch przy dźwiękach ukulele. Znalazła się także okazja, by pograć na dzwonkach – nie tylko pałeczką, ale i piłeczką. Kolejnym razem będzie równie wesoło!

 


Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi zajęciami tworzymy dodatkową grupę naszych zajęć – zapraszamy do rozmowy oraz do zapisów telefonicznych pod numerem telefonu: 513-870-505.

 


PS Do galerii dołączamy także zdjęcia, które otrzymaliśmy po walentynkowych zajęciach. Za wszystkie fotografie bardzo dziękujemy.