Aktualności Dodano: 26 listopada 2021

MASZ ALTERNATYWĘ ponownie na scenie KOK

Data rozpoczęcia: 2021-11-26
Data zakonczenia:

 

Czy da się dokładnie przekazać uczucia, emocje i wydarzenia bez wypowiadania słów? Grupa aktorów z Młodzieżowego Centrum Profilaktyki „Alternatywa” pokazała, że to jest możliwe.

 

26 listopada na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury licealiści uczestniczyli w spektaklu „Mam alternatywę” – spektaklu tworzonym przez młodych, dla młodych, pod okiem Heleny Strzałkowskiej i Magdaleny Mikołajczyk.  Aktorzy, mimika twarzy, gesty, ruch, taniec, muzyka, a wszystko to na tle zdjęć. Żadnych słów, a jednak niczego nie brakowało. Sugestywny teatr o cierpieniu, udrękach młodości, ucieczkach, bezsilności, strachu, ale też o nadziei. A może przede wszystkim o nadziei.

 

Przekaz dosadny i prosty jednocześnie – nigdy nie jesteś sam. Nie musisz uciekać. Nie musisz być sam. Nie musisz się ukrywać, udawać kogoś, kim nie jesteś. Każdy jest inny, każdy ma za sobą inne przeżycia, dźwiga ze sobą inny bagaż doświadczeń. Nikt nie jest lepszy ani gorszy. Nigdy nie trać nadziei. Nie jesteś sam, masz inne wyjście, MASZ ALTERNATYWĘ.

 

Aktorzy przypomnieli o istnieniu kościańskiego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 512 733 333, a opowiadając o swoich lękach i trudnościach, które pokonali, dołączając do Młodzieżowego Centrum Profilaktyki „Alternatywa”, zachęcali do szukania podobnych miejsc w Kościanie – miejsc, gdzie pasja, dobre słowo i życzliwi ludzie pomogą w pokonaniu wszelkich przeciwności.

 

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Miasta Kościana.