Aktualności Dodano: 31 sierpnia 2022

Niesforna Pchła na scenie KOK

Data rozpoczęcia: 2022-08-31
Data zakonczenia:

Pchła Szachrajka otrzymała ogromne brawa od dziecięcej publiczności – a my tym samym ze śmiechem, z uśmiechem zakończyliśmy
MOJE WAKACJE W KOK.

 

W ostatni dzień wakacji na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpił Teatr TAK z dziecięcym, musicalowym spektaklem „O pchle, co manier nie miała”. Było skocznie, muzycznie i bardzo wesoło. Żarty niesfornej pchły rozbawiły nie tylko dzieci, bo również na twarzach opiekunów gościły uśmiechy. Przygody pchełki angażowały również publiczność – dzieci czynnie uczestniczyły w spektaklu, ucząc się angielskich słówek, czy jadąc muzycznym pociągiem. Śmiechu było co nie miara!

A na koniec morał. Pchła, co manier nie miała została postawiona przed sądem za swoje mało przyjemne żarty – bo żarty są śmieszne wtedy, kiedy nikogo nie krzywdzą. Dobre maniery są na wagę złota! I z taką myślą pożegnaliśmy naszą publiczność. Dziękujemy za tak liczne przybycie i… do następnego razu!

 

 

„Oto ja, proszę Was. Wszystko wiem, wszystko mam, a jedyny mój brak, to brak manier. Będę żądać, a nie prosić, będę oszukiwać, będę mlaskać jedząc ciastka, będę konwersacje niegrzecznie przerywać. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie. Lepiej niźli Francuz Jombo, co kręci zagadek kołem jak kolbą. Lepiej niż ten waćpan Kikut, co uczyłam go języków. Lepiej niż goście na balu, sztukę złych manier znam ja w każdym calu. Czy aby na zdrowie mi to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajeczki przyjdzie...".