Aktualności Dodano: 04 sierpnia 2023

ODWOŁANE - Strefa Chillout na Łazienkach

Data rozpoczęcia: 2023-08-04
Data zakonczenia:

Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody – opady deszczu z burzami Piknik profilaktyczny Strefa Chillout na Łazienkach zostaje odwołany.

Ponadto informujemy, że:

Cytobus przy hali sportowej Łazienki będzie zgodnie z planem,

a spektakl dla dzieci w wykonaniu „Teatru Króla” odbędzie się w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Początek o godzinie 15:00  – wstęp wolny.

Zapraszamy.

 

Zapraszamy w niedzielę 6 sierpnia br. w godzinach 15:00 – 20:00 na kościańskie Łazienki, gdzie zostanie zorganizowana Strefa Chillout na Łazienkach - Piknik profilaktyczny- aktywnie i zdrowo.

Zaplanowanych jest wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. W programie przewidziane są animacje, warsztaty, gry, zabawy, spektakl teatralny, pokazy, urządzenia dmuchane. Będzie można pospacerować z alpakami, postrzelać z łuku, nauczyć się chodzenia po linie, czy rzucania nożem. Komenda Powiatowa Policji w Kościanie zaprezentuje m.in. alkogogle i auto policyjne. Sprzęt i pokazy zapewni także Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie. Na stoisku profilaktyki zdrowia i uzależnień będzie można m.in. zbadać poziom glukozy we krwi, poćwiczyć na fantomach oraz zdobyć profilaktyczne materiały informacyjne. Kobiety będą miały możliwość nieodpłatnego przebadania się w cytobusie OPEN (obowiązują zapisy- link). Ustawione będą stoiska TOZ Kościan, Inspekcji Sanitarnej w Kościanie, Lokalnego Centrum Wolontariatu Klubu Integracji Społecznej, Stowarzyszenia Niebieski Motyl. Zaprezentują się  kościańskie kluby i stowarzyszenia m.in.: LOK Kościan, BC Obra Kościan, Klub Piłkarski Obra 1912, MKS Tęcza Folplast Kościan, Akademia Piłkarska Reissa, Szkoła Tańca Poezja, Kościańskie Stowarzyszenie Amazonek Hipolita, czy kościańscy diabetycy. Odbędą się dziecięce mistrzostwa Kościana w Beach Soccer. Wodociągi Kościańskie zaoferują możliwość zwiedzania stacji uzdatniania wody na Łazienkach, napoje z owocami przygotowane z kościańskiej kranówki oraz pokaz Szalonego Laboranta. Będą też darmowe soki SOGO, przekazane przez firmę TOP Farms Wielkopolska. Do swojego stoiska zaprasza także Kawiarnia Saskia. W tym dniu posiadacze Kościańskiej Karty Mieszkańca będą mieli możliwość darmowego wypożyczenia kajaków. Będzie również okazja do wymiany książek w ramach Bookcrossing.

Zachęcamy do korzystania ze strefy piknikowej (koc mile widziany) oraz wspólnego grillowania (można zabrać swój prowiant i grilla). Oprawę muzyczną zapewni DJ Sebastian Wasielewski.

 

Program:

15:00 - 16:00 “Teatr Króla” - spektakl dla dzieci

15:00 - 20:00 Zwiedzanie nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody “Łazienki”

15:00 - 20:00 “Bookcrossing” - MBP Kościan

15:00 - 20:00 Dziecięce Mistrzostwa Kościana w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer)

15:00 - 20:00 Instruktaż strzelania z łuku Klub Łuczniczy LOK Kościan

16:00 - 18:00 Spotkanie z alpakami

15:00 - 20:00 Warsztaty rzucania nożem Michała Berlińskiego

 

- warsztaty i animacje dla dzieci

- gry, zabawy i konkursy

- zamki dmuchane

- pokazy Szalonego Laboranta

- stanowisko OSP Kościan

- stoisko LOKALNEGO CENTRUM WOLONTARIATU I KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ

- stoisko informacyjno – edukacyjne Inspekcji Sanitarnej w Kościanie

- stoisko Stowarzyszenia “Niebieski Motyl”

- stoisko WODOCIĄGÓW KOŚCIAŃSKICH

- nauka chodzenia po linie

- prezentacje kościańskich klubów i stowarzyszeń

- stoisko TOZ Kościan

- stoisko POLICJI

- stoisko gastronomiczne CAFE SASKIA

- profilaktyka zdrowia i uzależnień (m.in.: cytologia, badania glukozy we krwi, profilaktyka raka piersi)

- wspólne grillowanie i ognisko

 

Darmowe wypożyczenie kajaków z Kościańską Kartą Mieszkańca.

Serdecznie zapraszamy.