Aktualności Dodano: 19 sierpnia 2022

Wakacyjna szkoła rysowania Julii Sołtysiak

Data rozpoczęcia: 2022-08-19
Data zakonczenia:

Pierwsze zajęcia wakacyjnej szkoły rysowania, podczas których Julia Sołtysiak pokazała nam jak za pomocą ołówka stworzyć na kartce papieru małe dzieło sztuki.

Przy stolikach w pracowni plastycznej zasiadła spora grupa młodych słuchaczy, którzy wzięli do rąk ołówki i zabrali się do pracy.

Julia pokazała na tablicy każdy element rysunku, a uczestnicy z pełną precyzją powtarzali ruchy instruktorki na własnych kartkach. Do dyspozycji mieli spore arkusze i ołówki różnej grubości, więc mogli poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści.

Dowiedzieliśmy się, na czym polega geometryczne spojrzenie na rysunek, bo nasze zwierzątka złożone są z elementów dających zamknąć się w figurach geometrycznych. Tutaj poza ołówkiem niezbędna była cierpliwość – powoli dodawaliśmy kreski, koła i trójkąty, powstawały łapki, uszka i noski, aż w końcu nasz rysunek zaczął ożywać. Z początkowo pustych kartek zaczęły spoglądać na nas urocze pieski i świnki.

Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i wyszli z zajęć, dumnie trzymając w rękach swoje prace.

 

Julia Sołtysiak
Kościanianka, aktualnie studentka architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stopień licencjata ukończyła z wyróżnieniem. Uczennica zajęć Galiny Domagały w Kościańskim Ośrodku Kultury. Tutaj też prowadziła plenery malarskie, a w 2015 roku powstała wystawa jej prac. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, ucząc ich rysunku i rozbudzając miłość sztuki.