Aktualności Dodano: 31 października 2021

"Ścieżki grozy" pierwsze takie wydarzenie w Kościanie

Data rozpoczęcia: 2021-10-31
Data zakonczenia:

„Ścieżki grozy” już za nami.

Było to pierwsze takie wydarzenie w Kościanie, polegające na spotkaniu i wspólnym odwiedzeniu pięciu losowo wybranych miejsc znajdujących się na terenie miasta.

W wybraniu miejsc i nawigacji pomogła aplikacja na telefony komórkowe o nazwie Randonautica.

Działanie aplikacji oparte jest na hipotezie, że ludzka świadomość ma wpływ na miejsca losowo wybierane przez aplikację. Polega to na tym, że kiedy skupiamy się na naszych zamiarach to wpływamy na wynik losowania takiego czy innego miejsca, do którego się udajemy.

Każdy z uczestników prowadził do nieznanego punktu z własną, unikalną intencją, którą zdradził po dotarciu na miejsce.

Udało nam się dotrzeć do pięciu miejsc wyznaczonych przez intencje i aplikację.

W każdym z punktów uczestnicy wysłuchali fragmentów opowieści grozy ze zbioru "Demon ruchu" autorstwa Józefa Grabińskiego, przedstawiciela nurtu grozy w polskiej literaturze międzywojennej, klasyka noweli fantastycznej, twórcy horroru kolejowego, określanego mianem „polskiego Poe”. 

Odwiedziliśmy m.in. okolice kanału Obry i kościański szpital. Tam emocje były największe bo los doprowadził nas do...budynku kostnicy. Powiało grozą jak przystało na wieczór poprzedzający Halloween.

Uczestnicy, od tego momentu zwani już randonautami (od nazwy aplikacji: Randonautica) mają jeszcze szansę na nagrodę niespodziankę za najlepiej napisany raport z jednego z tajemniczych miejsc, które odwiedzili podczas spaceru. Wyboru laureata dokonamy po Zaduszkach.

Randonauci, dziękuję Wam za obecność !

Łukasz Nieradko

 

Pierwszy odwiedzony punkt. Kanał Obry przy bibliotece.

 

Tajemnicze miejsce na trasie spaceru.

 

Prosektorium przy kościańskim szpitalu.

 

Znicz ustawiony na jednym z drzew przy kanale.