Aktualności Dodano: 25 marca 2020

Solidarni

Data rozpoczęcia: 2020-04-09
Data zakonczenia:

 

 

SOLIDARNI

 

             „Solidarni” to dowód na to, że potrafimy się łączyć, choć tyle nas dzieli, że jesteśmy jednością, choć złożoną z wielu indywidualności…, że jesteśmy...

  

 Julia Stolpe

piosenkarka, uczestniczyła w wielu realizacjach KOK, głównie w ramach działań Teatru 112 i Kośkciańskiego Teatru Kameralnego m.in. ,,Jam jest... Misterium Męki Pańskiej", ,,Po tamtej stronie tęczy", ,,Pamięć", ,,Niebo złote ci otworzę", ,,Ptysie z tobą będę jadł" i in.

 

Ela Dębska  

aktorka, kompozytorka, autorka tekstów a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Koncertowała dwukrotnie na scenie widowiskowej KOK. Na Festiwalu Aktywnego Ruchu Twórczego F-ART w 2010 roku z Maciejem Zębatym oraz w koncercie RETRO Muzyka. 

Jej koncert planowany jest w lipcu bieżącego roku wraz z zespołem.

 

Marek Stefański

wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej. Znany kościańskiej publiczności przede wszystkim z koncertów w Kościele Farnym ,,Śpiew zanieś przed Boga tron", ,,W nim żyjmy, poruszamy się i jesteśmy...", ,,Przyszliśmy się pokłonić", ,,Ja jestem...".

 

Nagranie wyk. w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku

 

Mariusz Sprutta

Kochani, solidaryzując się z Wami w tych trudnych chwilach, przesyłam prezent muzyczno-taneczny w wykonaniu nas
i współpracującego z Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien Irish Dance:

Mam nadzieję, że ograniczenia w przemieszczaniu i gromadzeniu się, związane z pandemią, zakończą się szybko, a my znów wrócimy do koncertowania. Może uda się nam odwiedzić Kościan.
Pozdrawiam w imieniu muzyków i tancerek.
Zapraszam, pozdrawiam i do zobaczenia.

 

 

Ewa Wierzbinska Kloska

Kościanianka. Przez wiele lat pisała " do szuflady". Dużo zawdzięcza Annie Seniuk, która zachęcała i zachęca ją do pisania wierszy. W dorobku poetki tomiki: "Po tamtej stronie tęczy" ( wg wierszy z tego tomiku w 2006 roku kościański TEATR 112 zrealizował spektakl pod tym samym tytułem), "A ja cię kocham", "Odcienie życia", "Między samotnością a miłością". Laureatka poetyckich wyróżnień, mieszkająca obecnie w Rydułtowach, należy do Grupy Literackiej "Zwrotka", uczestniczy w działaniach rybnickiej Grupy "Wytrych", redaguje w miesięczniku "Kluka" "Kącik z poezją". Od jedenastu lat jest szczęśliwą mężatką.

 

Tadeusz Hofmański; recytacja: Vanessa Smoczyk

poeta / nauczyciel / dziennikarz / animator teatralny

urodził się w 1956r. w Kościanie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na którym studiował filologię polską, wieloletni nauczyciel w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Lipnie. 6.03.2020 zrealizował, wraz z Kościańskim Teatrem Kameralnym spektakl poetycki pt. "Będzie radość". Wypowiedzi poety towarzyszą zdjęcia Bogdana Ludowicza z tego spektaklu.

 

Ewa Portna

pochodzi z Kościana, w Kościańskim Ośrodku Kultury wstawiała swoje pierwsze kroki artystyczne - lekcje śpiewu, zajęcia z plastyki. Uczestniczyła w wielu wydarzeniach muzycznych organizowanych przez KOK.

 

Ewa Portna - ,,Dziwny jest ten świat"

 

 

 

 

Tadeusz Żmijewski

skrzypek i dyrygent, absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej. Od 15 lat jest dyrygentem i dyrektorem Poznańskiej Orkiestry Symfonicznej „Le Quattro Stagioni”. Współpracował między innymi z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Wiesław Ochman, Grażyna Brodzińska, Krystyna Prońko, Grzegorz Turnau. Z zespołem Dżem nagrał płytę „Dżem Symfonicznie” za którą w 2014 roku otrzymał „Złotą Płytę”.

W marcu br. wystąpił wraz z zespołem w I Kościańskim Koncercie Karnawałowym zatytułowanym ,,Vivat Moniuszko". 

 

Katarzyna Węgierska

brała udział w różnych projektach artystycznych w Kościanie, występowała w Teatrze 112, Teatrze Ognia.
Występowała w realizacjach KTK  m.in. "Gdzie słyszysz muzykę , tam wchodź", "...zbaw mnie od nienawiści...", "Zabierz mnie".

 

Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran koloraturowy

 Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

 

Sławek Szudrowicz - Centrum Uśmiechu

 

Mariusz Dziedziniewicz - obój - Kwartet Aulos

Kwartet Aulos tworzą absolwenci Akademii Muzycznej, soliści orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Zespół wykonuje z jednakową przyjemnością dobrą muzykę każdego gatunku - od mistrzów baroku do klasyki
XX-wiecznej muzyki rozrywkowej.

 

Chuck Frazier

urodził się w Teksasie, w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Już jako dziecko grał na gitarze, bardzo wcześnie też zaczął koncertować z różnymi, bluesowymi składami z rodzinnego Huston. Przełomowym momentem w karierze Chucka była współpraca z zespołem gitarzysty Sonny Sharrocka, z którym po raz pierwszy wyjechał w trasę koncertową po Europie.

W Kościanie wystąpił w ,,Koncercie nad Obrą" w lipcu 2019 roku.

 

Henryk Hryniewicki - Teatr NEMNO

 

Anna Tomaszewska