Aktualności Dodano: 08 sierpnia 2016

"Eksploracja jaskiń w dżungli Meksyku"

Data rozpoczęcia: 2016-08-13
Data zakonczenia:

13 sierpnia 2016 o godzinie 18:00  odbędzie się spotkanie, które pozwoli Państwu odwiedzić świat nieczęsto odwiedzany - świat jaskiń.

Gościem "Spotkania z podróżnikami" będzie Kasia Biernacka z Warszawy i za sprawą jej opowieści i prezentacji multimedialnej z fascynującymi filmami i zdjęciami, przeniesiemy się do jaskiń w głąb Meksyku.

opis:

"Ta historia zaczęła się w 2001 roku, gdy z moim partnerem Marcinem zapakowaliśmy do plecaka 200 metrów liny i wyruszyliśmy do Meksyku na poszukiwanie dziewiczych jaskiń. Zamiast nich, w położonym na południu kraju stanie Oaxaca znaleźliśmy amerykańskich grotołazów, którzy od wielu lat działają w jednym z najgłębszych systemów jaskiniowych na świecie.

Różnica wysokości miedzy najwyższym otworem Sistema Cheve a jego wywierzyskiem wynosi ponad 2,5 kilometra. Wprawdzie źródło oddalone jest aż o 18km, jednak na podstawie barwień podziemnej rzeki wiemy, że ten odcinek pokonuje woda. Ale czy może go pokonać człowiek?

Od prawie 15 lat uczestniczę w pełnej niespodzianek eksploracji tego rejonu, próbując połączyć istniejące tam jaskinie w jeden system. Są tam głębokie studnie i ciasne poziome ciągi, podziemna rzeka, trudne nurkowania w syfonach, groźba odcięcia przez przybory wody… Ale jednocześnie jest to fascynująca przygoda i odkrywanie nieznanego w towarzystwie przyjaciół z wielu krajów." - Kasia Biernacka

zapraszamy do KOK - ul. Mickiewicza 11 Kościan

wstęp wolny

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Miejskiej Kościan

wsparcie:

Olympus

Biuro Podróży Ways

organizacja:

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Kościański Ośrodek Kultury