Aktualności Dodano: 08 stycznia 2018

Warsztaty plastyczne

Data rozpoczęcia: 2018-03-10 10:00
Data zakonczenia: 2018-03-10 13:00

KOMPOZYCJA - KRAINA HARMONII

Warsztaty plastyczne


        Po pierwszych, z cyklu warsztatów plastycznych zatytułowanych "Moc rysowania" kolejne, których tematem będzie kompozycja. Jej istota, sens, rola w budowie dzieła jest nieprzeceniona, ale przede wszystkim niezbędna dla osiągnięcia artystycznego wyrazu i istoty przesłania. Przegląd rodzajów kompozycji w historii sztuki oraz ich praktyczny wymiar będzie tradycyjną osią proponowanych warsztatów.
      Oprócz zgłębiania tematów takich jak: kompozycja, dekompozycja, uczestnicy warsztatów zapoznają się z kształtem perspektywy równoległej ukośnej w formacie chutanzaku - tradycyjnym barwnym drzeworycie japońskim, eksperymentami dotyczącymi roli barwy w budowie kompozycji Josefa Albersa, adaptowaniu kanonu ikony w twórczości Jerzego Nowosielskiego, postmodernistycznym podejściem do współczesnej architektury. Ale także kompozycyjnymi odkryciami w fotocollagu El Lissitzky'ego i Romana Cieśliewicza, osobistymi, wręcz intymnymi kompozycjami zatytułowanymi "Zielnik" Aliny Szapocznikow oraz dziełami  dawnych i współczesnych klasyków takich jak: Picasso, Velazquez, Willam de Kooning, Rembrandt, Mondrian korzystającymi z palety możliwości komponowania dzieła sztuki oddającego charakter ujęcia statycznego, dynamicznego, otwartego i zamkniętego.
 
Warsztaty skierowane do młodzieży od 14 lat w górę.
 
Prowadzący: Mariusz Korbański, artysta malarz, dyplom z malarstwa uzyskał w P.W.S.S.P w Poznaniu (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny). Brał udział w prawie 70 wystawach. Prace w kolekcjach publicznych: Muzeum Narodowe w Krakowie, Polska Akademia Nauk w Poznaniu, Citi Bank w Poznaniu, kolekcja Art & Business w Warszawie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Europie i U.S.A. Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty, których tematem są sztuka prymitywna, sztuka współczesna, historia kultury i sztuki oraz korespondencje pomiędzy sztukami plastycznymi a teatrem i muzyką.
 
Ilość miejsc ograniczona
Cena: 10 zł
 

Bilety do nabycia w Kasie KOK, ul. Mickiewicza 11, tel. 65 512 05 75

Kasa KOK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 

oraz 6 lutego w godzinach 8:00-18:00 


10 marca 2018, godz. 10:00

Sala Klubowa KOK