Aktualności Dodano: 11 stycznia 2015

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data rozpoczęcia: 2015-01-11
Data zakonczenia:

Podczas 23. Finału WOŚP gramy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Finał w Kościanie rozpoczniemy tradycyjnie o godzinie 10.00 na Rynku. Tuż przy naszej dużej Skarbonce będziecie mogli Państwo odwiedzić stoisko Policji i Straży Pożarnej, "przymierzyć" alkogogle, "przymierzyć się" do strojów i sprzętu używanego przez Policjantów w szczególnych wypadkach, a więc podczas niebezpiecznych manifestacji, czy meczy o "podwyższonym ryzyku", przyjrzeć się sprzętowi ratowniczemu i gaśniczemu, wziąć udział w przejażdżce wozem bojowym i (o ile macie dość odwagi) przeżyć chwilę grozy w strefie zadymienia. Nie martwcie się jednak, na miejscu będą wykwalifikowani ratownicy, nie tyle po to, by Was ratować (nie  wierzymy, by było to potrzebne), ale by pokazać jak fachowo udzielać pierwszej pomocy.

Prócz zapełniania naszej dużej Skarbonki i zapełniania skarbonek Wolontariuszy będziecie Państwo mogli za jedyne 5,00 zł. zostać Aniołami (co udokumentujemy fotografią, a czego potwierdzenie znajdziecie w specjalnej galerii na naszej stronie internetowej) lub nabyć symbol 23. Finału WOŚP - kolorowy Wiatraczek. Ponieważ jak zwykle będzie gorąco, na pewno przyda się każdemu z Was ;)

Około godziny 12.00 wystartuje VII Bieg Wielkoorkiestrowy. Uczestnicy (biegacze i miłośnicy Nordic Walking) pokonają  pod wodzą "Sztafety Ateńskiej" trasę 10 kilometrów.

Około godz 14.00 Przeniesiemy naszą Skarbonkę (przy okazji sami się przenosząc) do Sali Widowiskowej KOK.

Od godziny 15.00 na Scenie rozpoczną się prezentacje tych wszystkich, którzy angażują się w Orkiestrę od strony artystycznej. "Muzyka-Taniec-Śpiew" w ich wykonaniu będzie nam towarzyszyć do wieczora. Występy przeplatane będą licytacjami, a ta ostatnia rozpocznie się około godziny 19.00. Po niej wystąpi Maciej Mucherski. Również w Kościańskim Ośrodku Kultury będziecie mieli szansę zostać Aniołami.

O godzinie 20.00 tradycyjnie zapraszamy do Parku KOK na światełko do nieba...

 

Do zobaczenia... i pamiętajcie Państwo-weźcie ze sobą drobne.... albo nie, weźcie grube ;)


Szanowni Państwo

W ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możecie wziąć udział w licytacji
niecodziennego gadżetu

Możecie Państwo wylicytować rękawicę Krzysztofa DIABLO Włodarczyka z autografem

Aby przejść na stronę aukcji wystarczy kliknąć zdjęcie :)