Koło literackie CZY TAM CZYTAM

Koło literackie dla młodych – dla tych, którzy czytają dużo albo dla tych, którzy dopiero odkrywają książki (a może dopiero chcą zacząć, my chętnie pokażemy, o co w tym chodzi!), dla tych, którzy piszą, tworzą, chcą pracować ze słowem. Rozwijamy wyobraźnię tworząc niestworzone historie i dziwne twory, poznajemy literaturę, która wcześniej była nam obca - żaden gatunek nie jest nam straszny. Ale podczas spotkań rozmawiamy nie tylko o książkach, choć, trudno ukryć, literatura jest nam najbliższa.

Spotykamy się raz w tygodniu w gronie kameralnym, przy herbacie, z tekstami, z muzyką, filmami, pomysłami i twórczymi zadaniami.

 

Co robimy na zajęciach?

·  poszerzamy horyzonty czytelnicze

·  wyrażamy siebie i swoje zdanie

·  piszemy i tworzymy

·  bierzemy udział w projektach kulturowoliterackich

·  uczymy się rozmawiać o książkach i książki krytykować

·  zdobywamy pewność siebie

·  poznajemy to, co ważne i wartościowe

·  rozwijamy wyobraźnię

 

Książki czytać może KAŻDY. Rozmawiać o książkach też może każdy. Nie musisz być koneserem literatury. Nie musisz pisać biegle i bezbłędnie. Masz być - czytać, mówić, próbować i popełniać błędy. Musisz tylko chcieć tutaj z nami być.

Początki są trudne. Szukanie siebie też jest trudne. Łatwiej jest z pewnością siebie. Z bagażem doświadczeń, z mnóstwem przeżyć i swobodnych rozmów. Łatwiej jest z kulturą, z książką, z opowieścią, z podobnymi ludźmi wokół. I w przyjaznej atmosferze – a to wszystko zapewniam!

Magdalena Bródka

 

 

Spotkania z literaturą w środę (co dwa tygodnie) o godz. 16.30 w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Wiek uczestników: 14+

Zajęcia bezpłatne.

 

Kontakt:

e-mail: magda.kok.kultura@gmail.com

tel.: (65) 512-05-75