Aktualności Dodano: 03 października 2018

Spektakl ,,Dziadek do orzechów" - WYPRZEDANE

Data rozpoczęcia: 2018-12-12 11:00
Data zakonczenia: 2018-12-12Spektakl

,,DZIADEK DO ORZECHÓW"

 

Art Dance


>>> BILETY WYPRZEDANE <<<


Niezwykła baśniowa opowieść, przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia i elementy akrobatyki składają się na wyjątkowy spektakl.

Balet w dwóch aktach to opowieść o Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Po zapadnięciu zmroku, kiedy dziewczynka zasypia w fotelu, magiczna zabawka zabiera ją w świat magii. Na początku wspólnej przygody, ożywiony Dziadek do Orzechów toczy bitwę z Myszami. Dowodząc żołnierzykami i z pomocą Klary, udaje im się pokonać drużynę gryzoni. Pogrążona we śnie Klara spotyka także Królową Śniegu, która zachwyca akrobacjami na szarfach zawieszonych nad sceną.

W drugim akcie tytułowy bohater zamienia się w przystojnego księcia, który wraz z Klarą wyrusza w daleką podróż do Krainy Słodyczy. Całej wędrówce towarzyszy muzyka, a poszczególni bohaterowie wykonują przed książęcą parą, uroczyste tańce pochodzące z rożnych storn świata. Publiczność, wraz z Klarą i ożywionym Dziadkiem do Orzechów mają wyjątkową okazję zobaczyć ogniste flamenco, tradycyjny taniec rosyjski, choreografię z dalekich Chin, a nawet zanurzyć się w magiczny świat Orientu. Baletnica reprezentująca kulturę arabską wykonuje trudne układy choreograficzne na podwieszonych pod sufitem, szarfach, wywołując przy tym zachwyt publiczności. Taneczny pokaz wieńczy wspólny Walc kwiatów.

Zachwycona magiczną wyprawą Klara budzi się w fotelu z nową zabawką w ramionach. Wszystkie przygody okazują się tylko pięknym snem.

 

12 grudnia 2018, godz. 11:00
sala widowiskowa KOK

Bilety: 8 zł

>>> BILETY WYPRZEDANE <<<