Aktualności Dodano: 07 stycznia 2022

Na ferie zimowe zapraszamy do nas - codziennie

Data rozpoczęcia: 2022-01-27
Data zakonczenia:

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ferie do spędzenia ich w Kościańskim Ośrodku Kultury. Będzie kino, karaoke, zajęcia dla najmłodszych, teatralne, plastyczne - każdy znajdzie coś dla siebie. Spędźcie z nami ferie zimowe! Poniżej prezentujemy afisz ze wszystkimi wydarzeniami, a tuż pod nim kilka słów więcej.

 

 

FERIE ZIMOWE W KOK

 

Tydzień I

Pn 17.01

10:00 Dziecięcy Poranek Filmowy: Film o dzielnej księżniczce

Niezwykła opowieść o dzielnej nastolatce, która podejmuje się niebezpiecznej misji, aby ocalić rodzinną wyspę. W żegludze przez ocean towarzyszy jej niegdyś potężny półbóg. Wybierzcie się w pełną przygód podróż razem z nimi - nie zabraknie solidnej dawki humoru, ale również wzruszeń.

 

Wt 18.01

Kino objazdowe BNP PARIBAS IDĘ DO KINA
W repertuarze m.in. film dla dzieci Sing 2 oraz Spider-Man (13+)

 

Śr 19.01

10:00 Dla maluchów: eko-instrumenty. Dzieci wykonują instrumenty z materiałów ekologicznych (3-6 lat)

Z naszego doświadczenia wynika, że każdy maluch lubi muzykować, a żeby zabawy było przy tym jeszcze więcej, wykonamy w tym celu własne instrumenty! Wspólnymi siłami zdołamy stworzyć nie tylko perkusjonalia, ale też proste instrumenty dęte, a nawet strunowe! Nasze instrumenty będą wyjątkowe, bo powstaną przy użyciu ekologicznych materiałów.

11:00 Pracownia plastyczna: warsztaty ceramiczne (12+)

 

Cz 20.01

10:00 Pracownia plastyczna: bajkowo-karnawałowe maski. Zajęcia dla dzieci biorących udział w karaoke.

11:00 Karaoke dla dzieci – piosenki z bajek filmowych

Zapraszamy na wspólne śpiewanie najpiękniejszych, najbardziej znanych i lubianych piosenek z filmowych animacji. Zachęcamy do przebrania się za bajkowe postacie. Wszystkim towarzyszyć będą wynonane wcześniej karnawałowe maski.

 

Pt 21.01

10:00 Dla maluchów: Włóczka dla wnuczka – zabawy ze sznurkiem (zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z babcią lub dziadkiem)

Na to niecodzienne spotkanie zapraszamy wnuczęta w towarzystwie Babci lub Dziadka, ponieważ bez wątpienia jest to święto, które najlepiej świętować wspólnie. Tym razem czeka nas mnóstwo zabaw, w których pojawi się nie jednego rodzaju sznurek. Cała reszta to tajemnica!

PS Jeśli udział babci lub dziadka w zajęciach nie będzie możliwy – do wspólnej zabawy zapraszamy innego opiekuna.

 

10:00 Pracownia plastyczna: scrapbooking, czyli kartka dla babci i dziadka (6+)

Scrapbooking to oryginalna metoda ozdabiania różnego rodzaju przedmiotów, np.: notatników, pamiętników, pocztówek czy albumów na zdjęcia. Za pomocą tej techniki wykonamy kartki z okazji z okazji dnia Babci i Dziadka. Każdy z uczestników otrzyma zestaw kolorowych elementów, scrapków z których skomponuje według własnego pomysłu prace.

17:00 Gry planszowe (12+)

Wieczór gier planszowych dla tych, który chcą spędzić nieco późniejsze godziny na przyjemnej zabawie w gronie znajomych. Gry planszowe zapewniamy, ale jeśli chcecie zabrać swoje egzemplarze - nic nie stoi na przeszkodzie.

 

Sb 22.01

10:00 Dziecięcy Poranek Filmowy: Film o mroźnym królestwie

Pewnego dnia księżniczka staje się królową i musi wyjść z ukrycia. Coś jednak idzie nie tak, jak powinno, bo w całym królestwie wiosna zmienia się w zimę. Królowa boi się swoich nieokiełznanych mocy, więc ucieka. Nie godzi się na to jej siostra, która w towarzystwie nieokrzesanego handlarza bryłami lodu, jego renifera oraz bałwanka z dzieciństwa wyrusza w niebezpieczną podróż. Piękna animacja, o której nie sposób zapomnieć - pełna śmiechu, przygód i wspaniałych melodii.

 

Tydzień II

Pn 24.01

10:00 Dziecięcy Poranek Filmowy: Film o śnieżnej krainie

Druga część sobotniego filmu o mroźnym królestwie. Królowa razem ze swoimi wiernymi towarzyszami wyrusza w podróż, by dowiedzieć się, dlaczego urodziła się obdarzona magiczną mocą. Musi sprostać wyzwaniu, by uratować zagrożone królestwo. Czy uda jej się poznać prawdę?

 

Wt 25.01

10:00 Dla maluchów: Śpiewanki i rytmiczanki – zabawy z muzyką w tle (3-6 lat)

To z pewnością najbardziej ruchowe zajęcia spośród naszych propozycji na zimowy czas! Będziemy rozgrzewać się śpiewając, rytmizując, klaszcząc i tupiąc... Kto lubi tańczyć, a nawet biegać, ten będzie czuł się z nami tego dnia doskonale.

10:00 Pracownia plastyczna: klej i papier, tworzymy przestrzenne formy (6+)

Tworzenie, modelowanie rzeźb lub ozdób z papieru, gazet i kleju poprzez nakładanie na siebie i sklejanie kolejnych warstw papieru. Produktem finalnym będzie przestrzenne ulubione zwierzątko.

 

Śr 26.01

10:00 Teatr Pantomimka – warsztaty dla dzieci (6-10 lat)

Zapraszam do wspólnej pantomimicznej zabawy, która przeniesie nas w najodleglejsze krainy wyobraźni. Podczas warsztatów spróbujemy wyczarować przeróżne magiczne przedmioty. Zamienimy się w tradycyjnych mimów, którzy uwielbiają zabawy w ciągnięcie niewidzialnej liny, iluzję ściany, czy też rzucanie wyczarowanej piłeczki. Jako czarodzieje teatru, będziemy mogli zamienić się w ulubionych bohaterów i stworzymy mimodramy, czyli krótkie etiudy teatralne, gdzie każdy uczestnik będzie mógł opowiedzieć swoją historię jedynie za pomocą gestu, mimiki oraz postawy ciała. Każdy uczestnik będzie mógł też ćwiczyć swoje umiejętności podczas imrpowizowanych zabaw aktorskich. Na zajęciach będziemy rozwijać plastykę ciała, koordynację oraz możliwości ekspresji, a także spróbujemy za pomocą języka pantomimy pokazać nasze emocje i intencje.

10:00 Pracownia plastyczna: „Zaplątani, zamotani” – warsztat kolorowych gobelinów (7+)

Warsztaty tkackie dla dzieci polegają na tworzeniu dekoracyjnych kolorowych tkanin, tkanych obrazów przedstawiających wybrane motywy. Za krosno posłuży nam tekturowa baza na której za pomocą kolorowych włóczek można stworzyć tkaniny według własnego projektu.

 

Cz 27.01

10:00 Animafon - kręcimy filmy, czyli wspólnie tworzymy film animowany (7-12 lat)

Podczas warsztatów ANIMAFON każdy uczestnik weźmie udział w stworzeniu filmu animowanego za pomocą smartfonów. Każdy będzie miał szansę zrealizować swój własny, autorski film. Pracujemy metodą poklatkową z użyciem różnych materiałów: papieru, plasteliny i tkanin. Własny smartfon jest mile widziany.

 

Pt 28.01

10:00 Dla maluchów: Sensoryka dla smyka – zabawy pobudzające umysł (3-6 lat)

Na te zajęcia wybraliśmy dla Was szereg aktywności stymulujących zmysły. Z pewnością każda z nich będzie atrakcyjna, ponieważ do naszych zabaw wykorzystamy materiały o różnych strukturach. Uwaga! Są to zajęcia nieodporne na zabrudzenia – warto mieć ze sobą ciuszek na zmianę.  

10:00 Pracownia plastyczna: filcowanie na mokro „Lecimy w kulki, bransoletki, korale i breloki z wełny czesankowej” (7+)

Filcowanie – jedna z metod tworzenia tkanin polegająca na łączeniu włókien w zwartą masę. Za pomocą mydła i wełny czesankowej stworzymy kolorowe korale, bransoletki lub breloki.

 

Sb 29.01

10:00 Dziecięcy Poranek Filmowy: Film o mistrzach kung fu

A co gdyby dzikie zwierzęta zostały mistrzami sztuk walki? Obok niezgrabnej pandy znajdą się legendy Kung Fu, jednak to właśnie uroczy miś będzie musiał stawić czoła nadciągającemu niebezpieczeństwu. Może okaże się, że nasz niepozorny bohater będzie potrafił ze swoich słabości uczynić ogromne zalety?

 

 

Wszystkie wydarzenia organizowane przez Kościański Ośrodek Kultury są bezpłatne (nie dotyczy kina objazdowego BNP PARIBAS IDĘ DO KINA).

Wydarzenia odbędą się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Ilość miejsc ograniczona.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy pod nr. tel.: (65)512 05 75