Aktualności Dodano: 7 marca 2015

Na Dzień Kobiet - Halina Frąckowiak

Data rozpoczęcia: 2015-03-07
Data zakonczenia:

Halina Frąckowiak debiutowała w 1963 na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, podczas którego konkurowała z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem, została laureatką tak zwanej „Złotej Dziesiątki". Współpracowała z takimi zespołami, jak Tony, Takty i Tarpany. Następnie zdobywała nagrody na festiwalach piosenki w Opolu i w Kołobrzegu w latach 1969, 1976, 1977, 1988, 1991 i 1993. W roku 1976 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem „Miss Obiektywu".

Pracując z takimi zespołami jak Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi, wylansowała swoje największe przeboje („Ktoś", „Czekam tu", „Napisz, proszę", „Za mną nie oglądaj się"). Jednocześnie doskonaliła swoje umiejętności wokalne u Alicji Barskiej.

Po rozpoczęciu kariery solowej, wygrała kilkakrotnie plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach ,otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. otrzymała „Złoty Mikrofon" Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej.

koncerty piosenkarki można było obejrzeć nie tylko w Polsce ale także w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Płyta Ogród Luizy (i cykl 20 liryków miłosnych) powstała jako owoc zafascynowania Haliny Frąckowiak poezją Kazimierza Wierzyńskiego. Kolejnym ważnym wydarzeniem stała się płyta nagrana z grupą SBB – Geira. Na listach przebojów znalazły się takie utwory jak: „Tin Pan Alley", „Papierowy księżyc" czy „Anna już tu nie mieszka". To efekt stopniowej zmiany repertuaru piosenkarki na poważniejszy i bardziej liryczny.

Polskie Nagrania, na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, przyznały Halinie Frąckowiak Złotą Płytę za całokształt dokonań artystycznych.

Bilety w cenie: normalny - 30,00 zł, grupowy - (od 10 osób) - 25,00 zł., 
do nabycia w KOK w godzinach od 8.00 do 15.00,

we wtorek - 3 marca bilety będzie można kupić do godziny 18.00