Aktualności Dodano: 13 stycznia 2023

Ferie zimowe w KOK

Data rozpoczęcia: 2023-01-30
Data zakonczenia: 2023-02-11

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ferie, do spędzenia ich w Kościańskim Ośrodku Kultury. Będzie kino, karaoke, zajęcia plastyczne, kino sferyczne, balik przebierańców - każdy znajdzie coś dla siebie. Spędźcie z nami ferie zimowe! 

 

 

 I TYDZIEŃ

 

30 stycznia
Zajęcia plastyczne - lepimy w glinie
godz. 10:30 - grupa 10-15 lat, sala plastyczna

Miseczki, garnuszki, dzbanki. Glina jest materiałem, który fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy. Praca z nią uczy kreatywności, cierpliwości, ale przede wszystkim stanowi wspaniałą zabawę. Pod okiem instruktora dzieci wykonają wybranie przez siebie naczynie, które po wyschnięciu zostaną za darmo wypalone w piecu ceramicznym.

Prowadzący: Anna Miler 

Zajęcia płatne: 20 zł, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

31 stycznia
Rodzinna ZUMBA

godz. 10:30, sala widowiskowa

Zajęcia płatne: 20 zł dziecko, opiekun gratis. Dzieci do lat 5 tylko z opiekunem! 
zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

ZUMBA to licencjonowany program treningowy. Przychodząc na zajęcia ZUMBY możesz spodziewać się dynamicznej zabawy przy latynoskich rytmach i nie tylko. Na te zajęcia zapraszamy dzieci oraz dorosłych - bawmy się razem! Warto przybyć w wygodnym stroju oraz zabrać ze sobą butelkę wody.  

 

 

1 lutego
Bajka o prehistorycznej rodzinie
godz. 10:30, sala kinowa

Prehistoryczna rodzina szuka swojego miejsca na Ziemi. Wyruszają więc w podróż, by odnaleźć nowy dom. W końcu widzą przez sobą raj, miejsce idealne, jednak jest mały problem – to miejsce jest już zamieszkałe. Czy jaskiniowcy dogadają się ze swoimi nowymi sąsiadami?

Prowadzący: Magdalena Bródka
Wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

2 lutego
Zajęcia plastyczne czerpanie papieru i kaligrafia
godz. 10:30 -12:00, wiek 7+ lat, sala plastyczna

Po raz pierwszy w KOK w ofercie zajęć plastycznych pojawi się czerpanie papieru i kaligrafia. Dzieci będą miały możliwość wykonania arkusza papieru czerpanego z dodatkiem suszonych kwiatów i traw. Druga część zajęć będzie obejmowała warsztaty kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Dowiemy się co to jest stalówka i obsadka i co zrobić jak zrobi się kleks z tuszu. 

Prowadzący: Anna Miler

Zajęcia płatne: 20 zł, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

3 lutego
Karaoke dla dzieci
godz. 10:30, sala kinowa

Zapraszamy na wspólne śpiewanie najpiękniejszych, najbardziej znanych i lubianych piosenek z filmowych animacji. Zachęcamy do przebrania się za bajkowe postacie. 

Prowadzący: Magdalena Bródka, Anna Miler

Wstęp wolny. Dzieci do lat 5 tylko z opiekunem! zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

4 lutego 
Bajka o zimowym stworze
godz. 10:00, sala kinowa

Tak jak ludzie nie wierzą w istnienie Yeti, tak Yeti nie wierzą w istnienie ludzi. Aż pewnego dnia jeden młody olbrzym znajduje takie stworzenie i 
nagle cały świat staje się wielką zagadką. Bo może poza śnieżną wioską istnieje więcej niewiarygodnych rzeczy? Wyruszcie razem z nimi w niesamowitą przygodę!

Wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

II TYDZIEŃ 

 

6 lutego
Zajęcia plastyczne - bransoletki przyjaźni z muliny
godz. 10:30 - 12:00 - grupa 10-15 lat, sala plastyczna

Czasy się zmieniają, kolorowe wspomnienia i przyjaźnie zostają. Zapraszamy dzieci do wspólnego zaplatania kolorowych bransoletek z muliny. Pokażemy jak stworzyć proste wzory bransoletek dla siebie lub przyjaciela, które bardzo fajnie prezentują się na ręce. Wyplatanie to sama przyjemność, a kolorowe kompozycje można mnożyć w nieskończoność.

Prowadzący: Magdalena Bródka, Ewa Sporna 

Zajęcia płatne: 20 zł, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

7 lutego
Kino sferyczne 
sala widowiskowa

Niepowtarzalna okazja aby wybrać się w świat głębin oceanu i przestrzeni kosmicznej. Trójwymiarowa przestrzeń, niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów a to wszystko w sferycznym kinie pod kątem 360º. Filmy wybierzemy tak aby nikt się nie nudził. Przed każdym seansem filmowo-bajkowym krótka prelekcja. Serdecznie zapraszamy!

godz. 14:00 - grupa 6-7 lat
godz. 15:00 - grupa 8-9 lat
godz. 16:00 - grupa 10-14 lat

Prowadzącywww.sferycznekino.pl

Zajęcia płatne: 20 zł, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

8 lutego
Bajka o magicznej wyprawie 
godz. 10:30 - 12:00, sala kinowa

Tata dwójki chłopców nie żyje, jednak ci mogą go uratować dzięki specjalnemu zaklęciu. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że ojciec wrócił do nich tylko w połowie. Bracia mają niewiele czasu, by pomóc odzyskać jego nieobecną część. Udają się w podróż pełną magii, czarów i niezwykłych przygód.

Wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

9 lutego
Spotkanie z książką w Bibliotece
godz. 10:30 - 12:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie
grupa 6-8 lat

Tym razem zapraszamy wszystkie dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie. Nie lada gratka dla małych czytelników! Będzie spacer między regałami z bajkami, spotkanie z bohaterami oraz mini spektakl stworzony przez pracowników kościańskiej biblioteki pt.:  „Bajka o królewnie Pirlipacie i twardym orzechu" na podstawie baśni E.T.A Hoffmanna: "Dziadek do orzechów".

Wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

10 lutego
Fluo Party - Balik przebierańców
godz. 17:00 - 19:00, sala widowiskowa KOK

Zapraszamy wszystkie dzieci na magiczny karnawał w świetle lamp UV. Każde dziecko otrzyma świecący gadżet dzięki któremu wpleciemy trochę magii w naszą zabawę. Mile widziane księżniczki, królewny, piraci, kowboje itp.

Bilety w cenie 20 zł dziecko, opiekun 10 zł. Dzieci do lat 5 tylko z opiekunem!
Niestety, liczba miejsc ograniczona.

 

 

11 lutego
Bajka o sympatycznym misiu
godz. 10:00, sala kinowa

Mały miś o bardzo małym rozumku wychodzi z domu na poszukiwanie miodku. Nie spodziewa się, że to będzie dzień pełen przygód – jeden z przyjaciół zgubił swój ogonek, który natychmiast trzeba odnaleźć, a innego podobno porwał straszny potwór. Wszyscy muszą stawić czoła przygodzie, by pomóc swoim przyjaciołom.

Wstęp wolny, zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75