Aktualności Dodano: 03 stycznia 2022

Zbieramy dla Michaliny. Operacja w lutym.

Data rozpoczęcia: 2022-01-07 17:00
Data zakonczenia: 2022-01-07 20:00

 

 

 

 

Małe dzieci mają małe serca – jeśli są zdrowe, utrzymują bez trudu życie małych ludzi.
Jeśli nie – żaden następny dzień nie jest pewny i choć nikt nawet nie chce sobie tego wyobrażać, niektórych to dotyka.

 

Serce trzyletniej Michalinki Greckel od zawsze jest zbyt małe, by pozwolić jej rodzicom na spokojne myślenie o przyszłości swojego dziecka. Zdiagnozowany zespół niedorozwoju jego lewej części oznacza konieczność wdrożenia skomplikowanego i bardzo kosztownego leczenia.

Michalina ma za sobą dwie trudne operacje serca, jednak by mogła żyć jak najdłużej, wymagana jest trzecia, najważniejsza. Kiedy było już niemalże pewne, że uda się ją przeprowadzić – szansa przepadła. Mimo zebrania wymaganej kwoty w organizowanej zbiórce i przybycia małej pacjentki o ustalonej porze we wskazane miejsce, z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz problem z miejscem na oddziale intensywnej terapii, operacja została odwołana, a kolejny termin jej realizacji nie został wyznaczony.
 

Małe serce nie może czekać. Żaden następny dzień nie jest pewny. Mimo wcześniejszych niepowodzeń rodzice Michalinki odnaleźli rozwiązanie - ratunkiem dla życia i zdrowia ich córeczki jest operacja w jednym z najlepszych Ośrodków Kardiochirurgicznych w Europie - Szpitalu Uniwersyteckim Hôpitaux Universitaires de Genève (HUG) w Szwajcarii. Planowany zabieg wyceniono na milion złotych! To o wiele więcej niż kwota, którą udało się uzbierać w poprzedniej zbiórce. Rodzice Michalinki błagają o pomoc!
 

Czasu jest niewiele – zbiórka trwa do końca stycznia, operacja planowana jest na luty 2022 r.
 

Okaż serce i pomóż uratować serce Michalinki przekazując wparcie finansowe za pośrednictwem zbiórki prowadzonej przez Fundację „SiePomaga” wpisując Michalinkowe -Serduszko.
 

Zbiórka i pełny opis historii dziewczynki oraz jej rodziców dostępny jest pod  linkiem: 

siepomaga.pl/Michalinkowe-Serduszko