Aktualności Dodano: 11 stycznia 2021

GRAJ Z JAROMIM NA HARMONIJCE

Data rozpoczęcia: 2021-05-11
Data zakonczenia:

START!


Legendarny weteran polskiej sceny bluesowej, wirtuoz harmonijki ustnej – Jaromi Drażewski z Kościana, zaprasza na warsztaty gry na harmonijce, przygotowane specjalnie z myślą o Tobie:GRAJ Z JAROMIM NA HARMONIJCE

Lekcja 1

 

Jeśli nie masz, poproś rodziców o zakup instrumentu: harmonijka Hohner C. Na allegro.pl cena takiego instrumentu wynosi 28 złotych. Dziś zamawiasz – pojutrze odbierasz i grasz z Jaromim. Harmonijka to najprostszy, szybki i przyjemny sposób wejścia w muzykę.
Wypatruj w naszym serwisie kolejnych lekcji, do końca ferii za darmo. 

 

Lekcja 2

 

 Lekcja 3

 

Lekcja 4

 

Lekcja 5

 

Lekcja 6 - podstawy bluesa

 

Ferie już za nami, niestety, czas na bluesa...

Lekcja 7

Drążymy bluesa z Jaromim. Uwaga - w dowolnym momencie zatrzymajcie film, by rozeznać precyzyjnie: czy wciągamy, czy dmuchamy, i w który kanał (harmonijki, rzecz jasna). Do roboty! (na razie w domu). A gdy tylko poluzują covidowe obostrzenia, zaprosimy Was, całą gromadą na warsztaty z Jaromim do nas, do KOK -u, z sekcją (bębny, bas, gitara + Wy) - bądźcie gotowi, ćwiczcie z Jaromim i czekajcie na sygnał/zaproszenie na warsztaty w realu. Pozdrawiamy i życzymy radosnego odkrywania nieograniczonych możliwości tkwiących w maleńkiej harmonijce - warto ją zawsze mieć przy sobie w kieszeni, by wyjąć, gdy przyjdzie ochota: na spacerze, na łąkach, nad Obrą, nad jeziorem, w lesie, podczas przerwy lekcyjnej w szkole, po obiedzie lub przed snem, na parę minut zaledwie, ale codziennie; za pół roku zdziwicie się tym, co potraficie na niej zagrać.

 

Lekcja 8

 

Lekcja 9

 

 Lekcja 10

 

Lekcja 11

 

Lekcja 12

 

 

Lekcja 14

 

Lekcja 15

 

Lekcja 16

Zaczynamy bluesować, improwizować - Milt Jackson "Bag's Groove Blues".

 

Lekcja 17

 

Lekcja 18

Koło kwintowe

 

Lekcja 21

Boogie-woogie

 

Jaromi zatacza coraz szersze kręgi, daleko poza Kościan - Antek i Maks z Poznania przysłali nam fotkę pokazującą ich uczestnictwo w naszych warsztatach gry na harmonijce. Dzięki chłopaki, a to się Jaromi ucieszy!