Aktualności Dodano: 04 listopada 2022

Halloweenowy Młodzieżowy Klub Filmowy

Data rozpoczęcia: 2022-11-04
Data zakonczenia:

Ciemna sala kinowa, szeleszczące papierki po cukierkach i dobry film na ekranie - tak spędziliśmy ostatnie zajęcia w naszym kameralnym gronie. Trochę halloweenowo. Trochę, bo nie zdecydowaliśmy się na seans horroru wbijającego w fotel, ale Tim Burton też zdał egzamin. Bo kto inny potrafi stworzyć tak pokręcone, dziwaczne, ale piękne historie jednocześnie? Tylko Burton!

Klimat mieliśmy zapewniony. Wystarczy prześledzić historię wszelkich Edwardów w kulturze literackiej i filmowej, a było ich sporo. My poznaliśmy tego żyjącego w ponurym dworze, który nagle zostaje domownikiem pewnej przedstawicielki katalogu Avon. Wjechał czarny Edward (choć serce miał złote!) do pastelowego miasteczka - rozkochał w sobie wszystkie mieszkanki, upiększył przydomowe ogródki, już myślał, że to dom, aż nagle w ich oczach znowu staje się tylko cyborgiem. 

Zgodziliśmy się, że w żadnym razie nie jest to historia o potworze. Burton stworzył dzieło na podgraniczu baśni i dramatu, a wszystkie ludzkie i nieludzkie zachowania przedstawił za pomocą poruszających symboli. No i nasz Johnny Depp! Jednym słowem: wyszliśmy poruszeni i usatysfakcjonowani.

 

Temat kolejnego spotkania jeszcze pozostaje tajemnicą, jeszcze należy podjąć trudne decyzje, ale jedno jest pewne: widzimy się za dwa tygodnie, 17 listopada.