Aktualności Dodano: 14 marca 2023

Symultana szachowa z mistrzem FIDE

Data rozpoczęcia: 2023-04-14
Data zakonczenia:

Szanowni Państwo, Pasjonaci, Miłośnicy Królewskiej Gry,

już wkrótce, bo 15 kwietnia, Kościański Ośrodek Kultury wraz z Klubem Szachowym UKS KSM Tęcza po raz drugi organizuje symultanę szachową. Gościem specjalnym będzie Mistrz szachowy FIDE Dawid Niekraś.


Symultana to mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami. Każdy uczestnik symultany rozgrywa partię na swojej szachownicy, rozgrywkę rozpoczyna Mistrz, kolejny ruch należy do zawodnika. 

Poprzednia edycja tego wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem. Mecz rozegrało aż 38 zawodników w różnym wieku. Nagrodę główną zdobył 11-letni wówczas Szymon Wojciechowski, drugie miejsce należało do Jana Stanisława Kaczmarka, a trzecie do Mikołaja Pieniężnego. Spotkanie odbyło się przy udziale kibiców. Tym razem również zapraszamy nie tylko szachistów, ale i wszystkie osoby zainteresowane rozgrywkami.

 

Dla zawodników przewidzieliśmy dyplomy, dla zwycięzców wyłonionych przez Mistrza - nagrody:

 

Nagroda za I miejsce 150 zł

Nagroda za II miejsce 100 zł

Nagroda za III miejsce 50 zł

 

Liczba miejsc ograniczona!

O uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszenia (30 osób - pozostali utworzą listę rezerwową).

W załączniku do pobrania: karta zgłoszenia, regulamin oraz zgoda rodziców (dla uczestników niepełnoletnich). Wypełnione dokumenty należy przynieść osobiście do sekretariatu Kościańskiego Ośrodka Kultury lub skan przesłać mailem na adres kok.kultura@gmail.com

 

Dawid Niekraś posiada tytuł mistrza FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej) oraz ranking międzynarodowy 2307. Od około 15 lat z pasją gra w szachy, od 7 lat prowadzi zajęcia szachowe dla osób początkujących oraz zaawansowanych.

 

Turniej odbędzie się w sali widowiskowej KOK.
Sobota, 15 kwietnia
Rozpoczęcie o godz. 11:00

 

Turniej ma charakter otwarty. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.

 

  Klub Szachowy UKS KSM Tęcza Kościan   

Pliki do pobrania: