Aktualności Dodano: 21 marca 2015

KOPCIUSZEK

Data rozpoczęcia: 2015-03-21
Data zakonczenia:

Nie ma osoby, która nie znałaby jednej z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających baśni świata. Historia Kopciuszka – pięknej i pracowitej dziewczyny, poniżanej przez macochę i przyrodnie siostry, której los odmienia się za sprawą czarów – inspiruje od lat wielu reżyserów.
Wałbrzyska realizacja powstała na kanwie baśni Wilhelma i Jakuba Grimmów oraz czeskiej pisarki Boženy Němcovéj. Porusza problem zazdrości i rywalizacji między rodzeństwem. Kopciuszek, który zajmuje w rodzinie najgorsze miejsce, zostaje w końcu wynagrodzony przez los i poślubia Księcia. A wszystko to dzięki takim cechom, jak: cnotliwość, cierpliwość, wiara i nadzieja.
 
Każde dziecko na swojej drodze do dorosłości przeżywa chwile, kiedy czuje, że nie jest faworytem swoich rodziców. Baśń o Kopciuszku daje nadzieję, że pomimo nie najlepszego losu, dziecko może stać się w przyszłości niezależną dorosłą osobą.
 
Inscenizacja polsko-czesko-słowacka utrzymana jest w konwencji klasycznego teatru lalek z muzyką na żywo, połączonego z interakcjami z publicznością.
 
Serdecznie zapraszamy
 
Bilety w cenie 13.00 zł. do nabycia w sekretariacie KOK od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 15.00 oraz w dniu spektaklu.

Dla posiadaczy
Karty Dużej Rodziny 50% zniżki