Aktualności Dodano: 22 grudnia 2021

Kolędowanie z grupą Pectus - relacja

Data rozpoczęcia: 2021-12-22
Data zakonczenia:

W tym roku kolędowała w kościańskiej Farze grupa Pectus. Czterej charyzmatyczni bracia Szczepanik zagrali w poniedziałek, 20 grudnia i ponownie we wtorek, 21 grudnia. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego dnia, w kościele zasiadł komplet publiczności. W pięknej, świątecznej aranżacji wybrzmiały kolędy - te doskonale znane wszystkim, ale również polskie pastorałki cieszące się mniejszą popularnością. Wtórowała im zaangażowana publiczność. Pomiędzy granymi utworami członkowie zespołu dzielili się własnymi bożonarodzeniowymi opowieściami z dzieciństwa.

 

Podczas koncertu zorganizowano zbiórkę charytatywną. Zebrane pieniądze organizatorzy wydarzenia przeznaczą na pomoc osobom starszym i samotnym. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem zakupione zostaną przedmioty RTV i AGD, które ułatwią życie osobom zgłoszonym do kościańskiego oddziału organizacji Caritas.

 

Koncert odbywał się w reżimie sanitarnym. Przed wejściem należało okazać certyfikat szczepienia przeciw COVID. Wszyscy widzowie mieli założone maseczki.

 

Poniżej zdjęcia z koncertu.

 

Fot.: eKościan