Aktualności Dodano: 18 listopada 2021

"Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki" - wystawa

Data rozpoczęcia: 2021-11-21
Data zakonczenia:

W holu nowej części budynku Kościańskiego Ośrodka Kultury pojawiły się plakaty – te najlepsze, które wyróżniły się spośród setek przesłanych na konkurs organizowany przez Koleje Wielkopolskie.

 

Koleje Wielkopolskie łączą Wielkopolskę już od ponad 10 lat. Z okazji naszego jubileuszu, zaprosiliśmy mieszkańców Wielkopolski do udziału w konkursie na plakat pod hasłem „Koleje Wielkopolskie – pociąg do sztuki”.

Celem pierwszej edycji naszego konkursu artystycznego było promowanie młodych artystów, zachęcenie ich do innego spojrzenia na środek transportu jakim jest pociąg oraz na relację jaka może się tworzyć podczas podróży.

Jaka firma świadcząca bezpieczne i komfortowe przewozy, jednocześnie otwarta na nowe artystyczne formy promocji podstawowej działalności Spółki udostępniamy biało-czerwone pociągi jako miejsce ekspozycji otrzymanych prac.

Z ponad setki otrzymanych plakatów, jury pod przewodnictwem Pana Szymona Chwalisza wybrało 13 najlepszych, które zdecydowaliśmy się zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Ze względu na niepowtarzalny charakter powstała wystawa, którą prezentujemy w przestrzeni publicznej miast Wielkopolski.

Zapraszamy w podróż po torach wyobraźni młodych artystów, naszych pasażerów.

Wystawa czynna do końca listopada 2021 r.