Aktualności Dodano: 30 listopada 2022

Pierwsze świąteczne ceramiczne ozdoby

Data rozpoczęcia: 2022-11-30
Data zakonczenia:

Grudzień to czas, w którym myślimy o świętach. W tym okresie często przystrajamy swoje domy, dlatego w pracowni ceramicznej pojawiły się pierwsze świąteczne dekoracje.

Glina to materiał, który pozwala na stworzenie wyjątkowych ozdób. Podczas ostatniego spotkania uczestniczki warsztatów z wielką starannością wykonały: lampiony w kształcie choinek, okazałe patery na pierniki oraz klika osobistych drobiazgów, które z pewnością uradują osoby nimi obdarowane. Tego dnia mogliśmy także cieszyć się efektami wypału prac, które zostały poszkliwione na poprzednich zajęciach. Powstałe przedmioty zachwyciły swoimi barwami.

Warsztaty ceramiki to systematyczne spotkania w ramach pracowni ceramicznej prowadzonej w Kościańskim Ośrodku Kultury. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 16-stu lat na każdym poziomie zaawansowania, a tempo pracy dostosowane jest indywidualnie do każdego kursanta. Prace wypalane są na miejscu w piecu ceramicznym, następnie po obróbce i zdobieniu, ponownie wypalane. Powstałe dzieła stają się własnością uczestnika warsztatów.