Aktualności Dodano: 1 kwietnia2016

Koncert The Pineal feat. 2BLOKI

Data rozpoczęcia: 2016-04-01
Data zakonczenia:

Zespół The Pineal tworzą: Iza Polit – wokal, Fryderyk Szulgit – gitara, Paulina Frąckowiak – bas i Jakub Szwarc – perkusja. Często występuje również z raperem i MC 2bloki oraz saksofonistą Jakubem Skowrońskim.

Historia zespołu zaczęła się wiosną 2013 roku od wygranej na Wielkopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych, dzięki której możliwe było nagranie pierwszego singla - „Do You Like My Sadness”. 

Od tego czasu repertuar zespołu i lista zagranych koncertów ciągle się rozrastają. Powstały też dwa teledyski – do utworów „Weather Forecast” i „Zombies”.

W rodzimym Poznaniu The Pineal wystąpiło m.in. w CK Zamek, klubie Blue Note, Good Time Radio i na Malta Festival 2015. Ich piosenki można było usłyszeć m.in. w RadioJAZZ.fm, w którym zagrali też na żywo i w Radio Merkury. 

Zespół był finalistą Hanza Jazz Festival 2015 w Koszalinie oraz konkursu AKTYWATOR – Kontenerart 2015, a w sierpniu wygrał przegląd zespołów w ramach Meskalina Blues Festival 2015.

W swoim autorskim materiale The Pineal nie stawia sobie żadnych ograniczeń gatunkowych i czerpie z przeróżnych źródeł, w tym hip-hopu, soulu, jazzu, popu i rocka. Obecnie zespół pracuje nad kolejnymi nagraniami.