Aktualności Dodano: 27 maja 2022

Koncert z okazji Dnia Matki - relacja

Data rozpoczęcia: 2022-05-27
Data zakonczenia:

Największym skarbem i szczęściem dla każdej mamy jest jej dziecko; to centrum jej wszechświata. I jeśli stamtąd, z tego środka świata płyną serdeczności i życzenia wyrażone przez dziecko w sposób wyjątkowy, własny i artystyczny, to mamy do czynienia ze zjawiskiem naprawdę wzruszającym. Taka niezwykła transmisja szczerych, dziecięcych uczuć ze sceny do zasiadających na widowni mam miała miejsca 26 maja, w święto Dnia Matki. Dzieci, uczniowie i uczestnicy zajęć odbywających się w Kościańskim Ośrodku Kultury, swoimi występami dziękowali mamom za ich miłość i nieustające wsparcie.

 

Zaprosiliśmy mamy na koncert pod tytułem "MOJEJ MAMIE". Przybyli także tatusiowie i dziadkowie, chcący zobaczyć na scenie swoje pociechy. Zebranych powitał Burmistrz Miasta Kościana, Piotr Ruszkiewicz, który złożył życzenia wszystkim mamom i podziękował im za ich trud. Potem rozpoczęły się występy. Rozpoczęliśmy akcentem klasycznym: wystąpiły trzy grupy baletowe – najmłodsze tancerki-gwiazdki miały zaledwie kilka lat – i jedna baletnica z pokazem solowym. Część wokalną wypełnili artyści z grupy Voice Studio pod opieką Darii Kaczór-Boś oraz sekcja wokalna Szkoły Podstawowej nr 3 pod czujnym okiem Izabeli Woźniak. Potem nadszedł czas na taniec – Fundacja Uniesieni w Tańcu przeniosła nas w taneczną podróż do świata skandynawskiej ABBY, argentyńskiego tanga i rytmów nowojorskich. A na zakończenie wszyscy występujący stanęli na scenie śpiewając wspólnie z publicznością „A ja wolę moją mamę”.

 

Było pięknie i wzruszająco. Publiczność podziękowała młodym artystom gromkimi brawami, a my jeszcze raz dziękujemy wszystkim mamom za to, że są.